Site Rengi


İntihal raporu

İntihal raporu, tez yazım sürecinde öğrencilerin en çok sorun yaşadığı konuların başında gelir. İntihali öğrenmenin tek yolu belge almaktır. Bu makalede plagiarism raporu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tez intihal raporu alma: Tezi, danışman hocanıza teslim etmeden önce intihal programına sokarak nereden alıntı yapıldığını, kes kopyala, yapıldığını öğrenmenizi sağlayan çıktıdır. Bu durumda sizin yapmanız gereken geçerliği bulunan plagiarism programından rapor almaktır. İntihal hakkında bilmeniz gereken 10 şey yazısını okuyabilirsiniz.

 

En yaygın intihal belirleme programı olan turnitin ve ithenticate raporu almanızı öneririz. Çünkü, tüm akademik tez, yazı, makale, raporu tarayarak nereden alındığını göstermekte ve bunları listeleyerek rapor olarak vermektedir. Buna bakarak, maddeler halinde hangi akademik yazıdan, siteden, tezden alındığını size renklendirerek vermektedir.

İntihal raporuna dahil edilmeyen bölümler nelerdir?

  • Ekler, içindekiler, kısaltmalar
  • Gereç ve yöntem bölümleri
  • Kaynaklar
  • 5 kelimeden daha az örtüşme içeren metin kısımları

İntihal raporunu aldıktan sonra üniversitenizin belirlediği oran içindeyse danışmanınıza tezinizi, projenizi, makalenizi teslim edebilirsiniz. Eğer yüksek oranda benzerlik ile karşılaştıysanız, yapmanız gereken oranı düşürmektir.

İntihal Oranı nasıl düşürülür

En kolay yol, kes kopyala yapılan yerleri, kendi cümlelerinizle tekrar yazmaktır. Bu şekilde yaparak oranı istenen düzeye çekebilirsiniz.

İntihal için orjinallik raporu nasıl alınır

Akademik yayınlarınızda tez, makale, projenizde kes kopyala oranını öğrenmek isteyen öğrenciler için ücretli rapor vermekteyiz. Bunun için bize ulaşmanız gerekir.

 

Örnek intihal raporu

04 Mayıs 2017
143 kez görüntülendi