1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez bankası ne işe yarar

tez bankasıTez bankası, yazım aşamasındaki lisans, yüksek lisans, master öğrencilerinin aradığı kelimelerden biridir. Nedir, ne işe yarar, öğrenciler neden arar?

Tez hazırlama sürecinde üniversite öğrencileri örnek yazılmış çalışmaları incelemek ister. Göz atacakları bir kaç site vardır. Bunları sıralayacak olursak

 • Yök tez merkezi
 • Ulusal tez merkezi
 • Tubess
 • Ulakbim

Tez bankası

Peki neden bu siteler aranır

Örnek yazılmış çalışmaları incelemek için bir kaç neden vardır, tezlerin incelemesini yapmak, literatür taraması yapmak, kaynaklara erişmek sayılabilir. Taramayı yaptıktan sonra listeler incelenir, ilgili yerler not alınır.

Yok ulusal tez merkezinde arama yapmak isteyen öğrencilerin arama nasıl yapılır, hangi kelimelerle tarama yapılır, izinli olmayan tezlere erişim nasıl sağlanır, bunları iyi bilmesi gerekir.

Bu yazıyı okuyun  Yök ulusal tez merkezi nedir nasıl girilir

Banka olarak kullanılacak diğer merkez tubess tir. Yök tez içinde ulaşamadığınız erişimi kısıtlanan örneklerine tubess üzerinden posta yoluyla evrak şeklinde talep edebilirsiniz.

Arıyorum, ulaşamıyorum, nasıl bulabilirim diye birçok öğrenci bize ulaşır. Detaylı arama nasıl yapılır ile ilgili sorularınız için sayfalarımızı ziyaret etmeniz yeterlidir.

 • yök konuları
  tarama siteleri
  arama motoru
  tübess
  örnekleri
  pdf bankası
  nasıl hazırlanır
 • bankaları

Talep Formunu Doldurun

Hemen size bilgi verelim
Talep Formu
Gönder
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
12 Ocak 2017
2.673 kez görüntülendi
Share

Talep Formunu Doldurun

Hemen size bilgi verelim
Talep Formu
Gönder
close-link
WhatsApp'tan yazın