1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez bankası ne işe yarar

tez bankasıTez bankası, yazım aşamasındaki lisans, yüksek lisans, master öğrencilerinin aradığı kelimelerden biridir. Nedir, ne işe yarar, öğrenciler neden arar?

Tez hazırlama sürecinde üniversite öğrencileri örnek yazılmış çalışmaları incelemek ister. Göz atacakları bir kaç site vardır. Bunları sıralayacak olursak

 • Yök tez merkezi
 • Ulusal tez merkezi
 • Tubess
 • Ulakbim

Tez bankası

Peki neden bu siteler aranır

Örnek yazılmış çalışmaları incelemek için bir kaç neden vardır, tezlerin incelemesini yapmak, literatür taraması yapmak, kaynaklara erişmek sayılabilir. Taramayı yaptıktan sonra listeler incelenir, ilgili yerler not alınır.

Yok ulusal tez merkezinde arama yapmak isteyen öğrencilerin arama nasıl yapılır, hangi kelimelerle tarama yapılır, izinli olmayan tezlere erişim nasıl sağlanır, bunları iyi bilmesi gerekir.

Bu yazıyı okuyun  İntihali düşürmek için kaç sayfa yazmalıyım

Banka olarak kullanılacak diğer merkez tubess tir. Yök tez içinde ulaşamadığınız erişimi kısıtlanan örneklerine tubess üzerinden posta yoluyla evrak şeklinde talep edebilirsiniz.

Arıyorum, ulaşamıyorum, nasıl bulabilirim diye birçok öğrenci bize ulaşır. Detaylı arama nasıl yapılır ile ilgili sorularınız için sayfalarımızı ziyaret etmeniz yeterlidir.

 • yök konuları
  tarama siteleri
  arama motoru
  tübess
  örnekleri
  pdf bankası
  nasıl hazırlanır
 • bankaları
tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Tez yazımı için bilmeniz gerekenler
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
12 Ocak 2017
2.622 kez görüntülendi
Share