Tez düzenleme yapılır [tez formatlama, sayfa düzeni ayarlama] yapıyoruz

 

Tez düzenleme, tez yazım aşamalarından biridir. Genelde son bölüm olarak adlandırılır. Ancak son yıllarda intihal kontrolü zorunluluğu getirildi. Bu yüzden sondan bir önceki aşamada da diyebiliriz. Kısaca bu aşamaları tekrar edelim. Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme yapılır. 

 • Tez konusu belirleme
 • Taslak hazırlama
 • Yazım
 • Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme
 • İntihal kontrolü

Bunları sıraladıktan sonra esas konuya geçebiliriz.

Tez Dizaynı-Tez Formatlaması-Biçim-Şekil Düzenleme

Yukarıda zikredilen başlıklar aslında aynı terimi karşılamak için kullanılmaktadır. Tez danışmanları bunlardan birini kullanmayı tercih edebilir. Bu yüzden aşağıdaki yazıyı okurken, buna dikkat etmeniz gerekir.

Tez düzenleme nedir

Tam olarak, araştırması yapılan bilimsel yazının standart yönergelere uygulanması demektir. Buna göre üniversitenin belirlemiş olduğu bir şablon kabul edilir ve buna göre öğrencilerin uyarlama yapması istenir. Öncelikle öğrencilerin tez yazım kılavuzuna erişmeleri gerekir. Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme yaptırmak istiyorum diyenler bizi arayabilir.

Tez düzenleme yapılır

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için yazdıkları tez, üniversitelerin tez yazım kılavuzuna göre düzenleme işleri yapılır. İleri derece word bilgisi gerektirdiği için bir çok öğrenci tezini, tez yazım şablonuna uygulayamaz. Bu yüzden öğrencilere kısa süre içinde destek vererek destek olmaktayız.

Tez düzenleme yapan yerler

Birçok öğrenci bizi arayıp tezini bitirdiğini ancak tez yazım kılavuzuna göre düzenleme yapamadığını söylemektedir. Öğrencilerin bizi arayıp, bizim gibi tez yazan yerlere danışması gayet doğaldır. Çünkü, bu teknik bir iştir. İleri seviye microsoft word bilgisi gerektirir. Siz de tez düzenleme yapan yerleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme için bizi arayın.

Aynı gün içinde teziniz düzenlenir

Bu kadar hızlı olmamızın nedeni, ekibimizin sayısının fazla olmasıdır. Ekibimizdeki arkadaşlar, tez düzenleme nasıl yapılır konusuna hakim olduğu için kısa sürede çalışmanızı tamamlayıp teslim etmektedir. Aynı gün içinde tezinizi düzenleyip teslim etmekteyiz.

 

Tez düzenleme fiyatları ne kadar

Sabit bir ücretlendirme yapılamadığı için çalışmadan çalışmaya farklılık göstermektedir. Bunun için sayfa sayısı, üniversite ve bölüm önem taşımaktadır. Sayfa sayısı 50 ile 150 olan iki farklı akademik çalışmanın düzenleme ücretleri de farklı olacaktır. Çünkü sayfa bazlı çalışma yapılıyor. Bunun yanında, bazı üniversitelerde çok detaylı kontrol yapılmaktadır. Özel üniversite tez danışmanları ise üzerinde pek durmamaktadır.

Bölümler için tez düzenleme fiyatlarının farklı olması doğaldır. Çünkü tez düzenlemesi yapan kişileri en çok uğraştıran şeylerden biri de tablolardır. Tıp ve mühendislik tezlerinde tablo ayarları çok zaman almaktadır. Doğal olarak bu da ücretleri değiştirmektedir. Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme yapan yerler içinde en iyisiyiz. 

Tez düzenleme programı

Yazım aşamasında olduğu gibi tezin düzenlenmesi için kullanılan yazılım da aynıdır. Çok yaygın olması ve microsoft firmasına ait olmasından dolayı akademi dünyasında tercih edilmektedir. Bu yüzden bizim gibi tez düzenleme yapan yerler bu programı tercih etmektedir. 

Tez şablonuna nereden ulaşabilirsiniz

Üniversitenizin ya da fakültenizin sitesinde mutlaka vardır. Size tavsiyem arama motorunda arama yapmadan üniversite sitesinden indirmenizdir. Çünkü, birçok öğrenci geçmiş yıllara ait formatı esas alarak düzeltme işlemi yapar. Bu zaman kaybı anlamına gelecektir.

Bulamazsanız tez danışmanınızdan destek alabilirsiniz. Görevi size bu tür bilgileri vermek olduğunu unutmayın. Kılavuzu indirdikten sonra tez düzenlemesi işlemine geçebilirsiniz.

Tez yazım kılavuzunu nasıl bulabilirim

Size çok az kişinin bildiği bir ip ucunu vermek istiyorum. Çeşitli nedenlerle öğrenciler yazım kılavuzunu bulamaz, danışmandan da destek alamaz. Böyle bir durumda yapmanız gereken, örnek tez bulmanız. Tabi bu sizin üniversitenize ait olmalı. Word formatında bilgisayarınıza indirin ve özelliklerini inceleyin. Bu şekilde kolayca dizayn edebilirsiniz. Tez yazım kılavuzuna göre formatlama yapmaktayız. 

 

Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme nasıl yapılır

 • Yazım kılavuzunu bilgisayara indirin ve açın.
 • Tez sayfa düzeni ayarlamaya başlayabilirsiniz.
 • İlk önce göz gezdirin hangi bölümler olduğuna bakın.
 • Tez düzenleme programı için, word yazılımını kullanabilirsiniz.
 • Bilmiyorsanız word programına hakim bir arkadaşınız ile yapın.
 • Sayfa düzeni, sayfa numarasını kontrol edin ve tezin tamamına uygulayın.
 • Kaynak gösterme ve kaynakçayı mutlaka kontrol edin.
 • Kapağı şekil olarak ayarlayın.
 • Özet ve abstract kısımlarını istenen biçimde dizayn edin.
 • İçindekiler sayfasını kontrol edin.

Tez Formatına uydururken bunlara dikkat edin

Danışman hocalar tezin içeriği ile fazla ilgilenmez. Konu nasıl işlenmiş, analiz nasıl yapılmış bunlara pek bakmaz. Ancak iyi inceledikleri bir konu varsa o da tezin düzenidir. Bu yüzden lisans ve yüksek lisans öğrencilerini en çok meşgul eden dizayn işidir. Tez düzenlemesi en az yazım kadar önemlidir. Tez sayfa düzeni ayarlama için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz. 

Tez düzenlemesi için ipuçları

Tez dizaynında danışman hocaların en çok dikkat ettiği maddeleri sıralamak gerekirse

 • Sayfa yapısı
 • İmla ve noktalama
 • Sayfa numaralandırması
 • Kenar boşlukları
 • Özetin ingilizcesi
 • Tablo ve şekillerde taşma
 • Sayfa sayılarında karışma
 • Kapağın uygun olmaması
 • Dipnotların verilmemesi
 • Atıfların kaynakçaya eklenmemesi.

Not: Tez formatlama tamamlanınca intihal raporu almayı unutmayın.

Biçim-Şekil Düzenleme yaptırmak istiyorum

Destek almak için yapmanız gereken, bize ulaşmaktır. Size mail adresimizi vereceğiz. Bize akademik çalışmanızı bu tez, makale, proje olabilir. Bize yolladıktan sonra sizden üniversitenizin tez yazım kılavuzunuzu istiyoruz. Bu ikisi bizim için yeterlidir. Güncel yazım kılavuzunu baz alarak aynı gün içinde teslim ediyoruz.

3 thoughts on “Tez düzenleme yapılır [tez formatlama, sayfa düzeni ayarlama] yapıyoruz”

 1. Merhaba
  Tez yazılmış yaklaşık 120 sayfa sadece enstitü klavuz kurallarına göre düzenlenecektir!

  Yaklaşık fiyat nedir
  Süre En az 2 gün
  Konu özel hukuk
  Selamlar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?