Tez yazım kuralları hakkında genel bilgiler

Tez yazım kurallarıTez yazım kuralları, tez yazan öğrencilerin uygulaması gereken en önemli kriterlerdir. İlk kez tez yazan öğrencilerin önemsemediği, ancak teslim etmeden önce öneminin farkına varıldığı kuralların ne işe yaradığını bu yazıda öğrenebilirsiniz.

En temel anlamıyla yazarken uyulması gereken kuralları kapsamaktadır. Sadece sayfa düzeni, punto boyutu, başlık özelliklerini kapsamaz aynı zamanda kaynakça düzenlemesi, referansların nasıl yazılacağını da göstermektedir.

Tez yazım kuralları ipucu

Yazım aşamasına başlayan öğrencilere ip ucu vermek istiyorum. Yazım yönergesini ilk önce bilgisayarınıza word ya da pdf formatında indirin. Bu dosyayı baştan sona inceleyin. Tüm yazınızı bu yönergeye göre uygulamak durumunda olduğunuzu asla unutmayın.

Nereden indirebilirsiniz

Tez hazırlama yönergesini üniversitenizin sitesinden word, pdf olarak indirebilirsiniz.

Düzenlemeyi yazarken yapmazsanız, en sonda uygulamak durumunda kalırsınız ki bu da size zaman, emek kaybı olarak dönecektir.

Unutmayın

Tezinizi hazırlasanız bile tez yazım kuralına göre düzenleme yapmadıysanız danışmanınız tarafından onaylanmayacaktır.

Sonuç olarak tez yazım kuralları, yazım aşamasından sonuna kadar bilgisayarınızda açık kalsın, elinizin altında olsun ki buna göre düzenleyerek yazın.

İlgili Yazılar

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?