1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez yazım kuralları hakkında genel bilgiler

Tez yazım kurallarıTez yazım kuralları, tez yazan öğrencilerin uygulaması gereken en önemli kriterlerdir. İlk kez tez yazan öğrencilerin önemsemediği, ancak teslim etmeden önce öneminin farkına varıldığı kuralların ne işe yaradığını bu yazıda öğrenebilirsiniz.

En temel anlamıyla yazarken uyulması gereken kuralları kapsamaktadır. Sadece sayfa düzeni, punto boyutu, başlık özelliklerini kapsamaz aynı zamanda kaynakça düzenlemesi, referansların nasıl yazılacağını da göstermektedir.

Tez yazım kuralları ipucu

Yazım aşamasına başlayan öğrencilere ip ucu vermek istiyorum. Yazım yönergesini ilk önce bilgisayarınıza word ya da pdf formatında indirin. Bu dosyayı baştan sona inceleyin. Tüm yazınızı bu yönergeye göre uygulamak durumunda olduğunuzu asla unutmayın.

Bu yazıyı okuyun  Bilimsel tez hazırlama teknikleri nelerdir

Nereden indirebilirsiniz

Tez hazırlama yönergesini üniversitenizin sitesinden word, pdf olarak indirebilirsiniz.

Düzenlemeyi yazarken yapmazsanız, en sonda uygulamak durumunda kalırsınız ki bu da size zaman, emek kaybı olarak dönecektir.

Unutmayın

Tezinizi hazırlasanız bile tez yazım kuralına göre düzenleme yapmadıysanız danışmanınız tarafından onaylanmayacaktır.

Sonuç olarak tez yazım kuralları, yazım aşamasından sonuna kadar bilgisayarınızda açık kalsın, elinizin altında olsun ki buna göre düzenleyerek yazın.

tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Bu yazıyı okuyun  Tez yazımı ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
09 Ocak 2017
1.945 kez görüntülendi
Share