1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yök tez tarama sitesi nasıl kullanılır

Yök tez tarama sitesi Yök tez tarama, öğrencilerin örnekleri araştırmak için girdikleri yüksek öğretime bağlı sitenin adıdır. Konuların içinde inceleme yapmak isteyen araştırmacılar, akademisyenler, üniversite öğrencileri tarama yapmak suretiyle izinli tezleri indirirler.

Yök tez tarama nasıl kullanılır

Yökte tarama yapmak için iki alternatifiniz var. Bunlar basit tarama, diğeri gelişmiş tarama. Tez arama yapmak için öncelikle doğru anahtar kelimeleri girmelisiniz. Bunun için tam olarak ne aradığınızı bilmeniz gerekir.

Tez arayan öğrenciler arama yapmalarına rağmen bazı akademik çalışmalara ulaşamamaktan şikayet eder. Bunun nedeni indirdikleri tezlerin izinli olmamasıdır. Bunun için izin formunu doldurmaları gerekir. İzin aldıktan sonra pdf formatında indirebilirsiniz.

Yüksek öğretime bağlı olan yök sitesine alternatif olan sitelerde de tarama işlemi yapabilirsiniz. Tubess, ulakbim in farkı, ücret ödeyerek dokuman elinize posta ile belge şeklinde gelmektedir. Kütüphaneye gitme, kitapçıdan satın alma durumunuz yok ancak tez incelemeniz gerektiği durumda bu seçeneği deneyebilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Essay yazma desteği veriyoruz

Ulusal tez merkezine girip konularına göre araştırma yapmak isteyen öğrencilerden sorulardan biri, üye olmak zorunda mıyım, ücret ödemek zorunda mıyım dır. Tarama için üyelik şartı yok, ücret de ödemeniz gerekmiyor. Küçük bir hatırlatma yapalım, eğer tez indirmeye izin verilmemişse, üye olup formu doldurup yollamanız yeterlidir. Yöktez arama hakkında detaylı bilgi almak için tez arama

 

Tarama siteleri için tıklayın

tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Bu yazıyı okuyun  Bilimsel tez hazırlama teknikleri nelerdir

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
08 Ocak 2017
2.309 kez görüntülendi
Etiketler:
Share