Yök tez tarama sitesi nasıl kullanılır

Yök tez tarama sitesi Yök tez tarama, öğrencilerin örnekleri araştırmak için girdikleri yüksek öğretime bağlı sitenin adıdır. Konuların içinde inceleme yapmak isteyen araştırmacılar, akademisyenler, üniversite öğrencileri tarama yapmak suretiyle izinli tezleri indirirler.

Yök tez tarama nasıl kullanılır

Yökte tarama yapmak için iki alternatifiniz var. Bunlar basit tarama, diğeri gelişmiş tarama. Tez arama yapmak için öncelikle doğru anahtar kelimeleri girmelisiniz. Bunun için tam olarak ne aradığınızı bilmeniz gerekir.

Tez arayan öğrenciler arama yapmalarına rağmen bazı akademik çalışmalara ulaşamamaktan şikayet eder. Bunun nedeni indirdikleri tezlerin izinli olmamasıdır. Bunun için izin formunu doldurmaları gerekir. İzin aldıktan sonra pdf formatında indirebilirsiniz.

Yüksek öğretime bağlı olan yök sitesine alternatif olan sitelerde de tarama işlemi yapabilirsiniz. Tubess, ulakbim in farkı, ücret ödeyerek dokuman elinize posta ile belge şeklinde gelmektedir. Kütüphaneye gitme, kitapçıdan satın alma durumunuz yok ancak tez incelemeniz gerektiği durumda bu seçeneği deneyebilirsiniz.

Ulusal tez merkezine girip konularına göre araştırma yapmak isteyen öğrencilerden sorulardan biri, üye olmak zorunda mıyım, ücret ödemek zorunda mıyım dır. Tarama için üyelik şartı yok, ücret de ödemeniz gerekmiyor. Küçük bir hatırlatma yapalım, eğer tez indirmeye izin verilmemişse, üye olup formu doldurup yollamanız yeterlidir. Yöktez arama hakkında detaylı bilgi almak için tez arama

 

Tarama siteleri için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?