Tez nasıl yazılır? Üniversite öğrencileri bu yazıda tezin nasıl yazılacağını öğreniyor.

Tez nasıl yazılır sorusunu, tez yazmak zorunda olan tüm öğrencilerin bilmesi gerekir. Bu eğitim hayatı için en önemli aşamadır. Üniversite eğitimi boyunca verilen akademik eğitim tez yazımı ile sonuçlanır. Lisans, yüksek lisans, doktora tezi yazımında ufak tefek farklar vardır. Fakat süreçleri benzerdir.
Tez hazırlama ve yazım süreci tez konusu bulma ile başlar. Jüri önünde savunma ile sona erer.

tez hazırlama

Tez yazdırma fiyatları hakkında bu yazıyı okuyun.

Tez nasıl yazılır, başlayalım

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için son dönem tez yazım dönemidir. Her öğrenciye bir danışman verilir. Öğrenciler tüm süreci danışman hocaları ile sürdürür. Tez yazım sürecinde danışnanınız ilgili biriyse çok şanslısınız. Aksi takdirde işiniz gerçekten zor.

Tez hazırlama süreci nasıl başlar

Tez nasıl yazılır sorusuna kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tez Yazım süreci konu belirleme ile başlar. Tez konuları için araştırma yapmanız gerekir. Kütüphane, internet, mesleki dergiler bunun için uygun olabilir.Fakat, en iyi tez konusu belirleme yök tez merkezi sitesinden yapılır. Örnekleri inceleyerek bunlara benzer konuyu kolaylıkla belirleyebilirsiniz.
Konu bulmak için bize danışabilirsiniz. İpuçları vermekteyiz.

Literatür tarama nasıl yapılır

Konu belirleme sürecinden sonra alan taraması yapılır. Nedir literatür taraması? Yazacağınız alan ile hangi araştırmaların yapıldığını ortaya koyan çalışmadır. Bu sayede tekrara düşmemek için yapacağınız çalışmanın sınırlarını belirlemiş olursunuz.
Bitirme tezi hazırlama için size ipucu vermek istiyorum. Alan taraması yaparken iyi not alın. Sınıflandırın. Kaynaklarını not edin. Tez yazım aşamasında işinize lazım olacak.

Tez önerisi nedir, nasıl hazırlanır

Lisans bitirme tezi yazarken hocanız sizden tez önerisini hazırlamanızı isteyecektir. Bu aslında plandır. Şunu yapmak istiyorum, şu kaynakları kullanacağım. Şu sonuçlara ulaşmayı hedefliyorum gibi. Bu bölümdeki bilgiler geçici taslaktır. Geçici olmasının nedeni araştırmaya devam ettikçe yeni bilgi, yeni kaynak eklenecek olmasıdır.

İp ucu : Danışmanınız onayladıktan sonra içindekiler sayfasına göre yazmanız gerekir. Bazı öğrenciler karışık yazar. Bunu önermiyoruz. Sırası ile yazın. Bu sistemli olmanızı sağlar.

Bölümleri yazın ve danışmanınızdan geri dönüşüm alın. Burada lisans, yüksek lisans, doktora tezi yazanlara küçük ipucu vermek istiyorum.

Önemli : Tezi yazarken yazım kurallarına göre yazın. Yazım kurallarına göre yazarsanız en son formatlama yapmanıza gerek kalmaz. Birçok öğrenci bunu en sona bırakır. Bu zaman kaybına neden olur.

Yazım kuralları, tez hazırlama sürecinde lisans , yüksek lisans tezi arasında fark yok.  Sadece konunun işlenmesi ve sayfa sayısında değişiktir.

Genel olarak üniversite tezleri böyle yazılır. Çok detay verip sizi fazla sıkmak istemiyorum.
Bazı lisans, yüksek lisans tezinde olmasa da spss analiz istenir. Bunun için anket hazırlama, spss veri analizi uygulaması yapmanız gerekir. Doktora tezinde büyük ihtimalle uygulama yapılmaktadır.

Tez proje danışmanlığı veren sitemiz lisans tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi yazımında aktif rol almaktadır.

Hangi hizmetleri veriyoruz

Önlisans tezi nasıl yazılır

Önlisans öğrencisiyim tez yazdırmak istiyorum diyen öğrencilere tez konuları, alan taraması, tez formatlama, intihal raporu veriyoruz. 1 hafta gibi zamanda hazırlayıp teslim ediyoruz. Ön lisans tez uygun fiyatlarla yazılır.

Lisans tezi danışmanlığı verilir

Bize gelen taleplerin büyük kısmı lisans tezi ile ilgilidir. Öğrenci ile birlikte organize olarak yazım aşamalarında danışmanlık desteği veriyoruz. Danışmanlık merkezimiz tez nasıl hazırlanır bunu hem öğretir hem de uygular.

Yüksek lisans tezi danışmanlığı yapıyoruz

Akademik danışmanlık için başvuran büyük bir kısım olan lisansüstü öğrencileri tez yazdirma için bizi tercih eder. Referans ile bize ulaşan öğrenciler, memnun kaldığı için arkadaşlarını getirir. Detaylı bilgi almak için bizi arayın.

Doktora tezi danışmanlığı 

Bu düzeydeki çalışmaları kabul etmiyoruz. Hazırlama sürecinde çok fazla sorun çıkmaktadır. Sadece intihal raporu veriyoruz. Bir de tez formatlama yapıyoruz. Yazım kurallarına göre düzeltme yapmaktayız.
Doktora danışmanlık veren birçok yer var. Ancak biz almamayı tercih ediyoruz. İstatistik için veri analizi, spss veri girişi, anket uygulaması yapmaktayız.

Yüksek lisans ve doktora çalışmalarında intihal raporunu ücretsiz vermekteyiz. Detaylı bilgi almak için talep formunu doldurabilirsiniz.

Tez yazım merkezi nedir

Yazım merkezinden alacağınız tüm hizmetlere kalite garantisi veriyoruz. Tez proje hazırlama olarak üniversite projelerine ödev hazırlanır.

Ücretli tez yazım yapılır

Almak istediğiniz akademik yüksek lisans, lisans tezi ücretli yazılır. Hazırlama ve yazım garantili yapılır. Ekstra ücretlendirme yapılmaz.

Tez hazırlama ve danışmanlık almak isteyenler

Lisans, yüksek lisans öğrencileri tez nasıl hazırlanır bilmez. Bu yüzden parayla tez yazdirma yoluna gider. Tez yazdirma suç değil. Özellikle tez formatlama, yazım kılavuzuna göre düzenleme, intihal raporu, intihal düşürme bunlar suç değildir.
Değerli öğrencilerimize akılcı çözümler sunarak bu süreçte tez merkezimiz hizmet verir.

Tez yazanlar kimlerdir

Akademik yazımı yapan akademik kadrolarımız tez nasıl yazılır, araştırma nasıl yapılır, literatür taraması nasıl yapılır çok iyi bilen akademisyenlerden oluşur.

  • Tez yazan yerler içinde bizi tercih etmeniz için sadece bir kaç sebep:

    Güvenilir Yüksek kaliteli hizmet Gizliliğe büyük önem Profesyonel iş anlayışı Referans sistemine sahip olduğumuz ve sistemli çalışma prensibimiz için bizi tercih etmelisiniz.

Tez Proje hazırlama hizmeti sunulur

Uzun yıllardır üniversite öğrencilerine akademik yazım hizmeti vermekteyiz. Tez ve proje çalışmalarınızda talep formunu doldurun ve detaylı bilgi verin. Yüksek lisans projelerine hemen destek olalım.

Ödev hazırlama desteği isteyenler

Üniversite öğrencilerine, fakülte bölüm sormadan ödev hazirlama desteği verilir.

Makale hazırlatmak isteyenler

Verdiğimiz bir diğer hizmet makale yazmadır. Makale yazım kurallarına göre hakemli-hakemsiz dergilerde yayınlıyoruz.

Proje danışmanlık nasıl alınır

Mühendislik, mimarlık, sosyal bilimler alanındaki öğrencilere proje hazırlama için katkı vermekteyiz.

Uzmanlık tezi yazdırmak istiyorum

Kurumlarda ve devlet kademesinde çalışanların hazırladığı uzmanlık tezi için bizi arayın.

Tıpta uzmanlık tezi yazılır

Doktorların hazırlamak zorunda olduğu tıpta uzmanlık için her türlü yardımı alabilirsiniz.

İstanbul tez hazırlama merkezi

İstanbul’da faaliyet göstermekteyiz. Bu sadece bu şehirdeki öğrencilere yardımcı olduğumuz anlamına gelmiyor. Ankara tez merkezi olarak da faaliyet gösteriyoruz. En son İzmir’de ofisimiz açıldı. Türkiye’nin her yerinde danışmanlık hizmetleri sunmaktan memnunuz.

Ankara tez, en çok talep aldığımız şehirlerdendir. Danışmanlık hizmeti, akademik danışmanlık, parayla tez yazdirma, bitirme tezi hazırlama için bizi arayabilirsiniz.

iletişim bilgilerimiz

7/24, hazırlama merkezine ulaşabilirsiniz. Whatsapp hattı, canlı konuşma uygulaması, ana sayfadaki adres ve cep telefonundan iletişim kurabilirsiniz.

insan kaynakları kimlerden oluşur

Aramıza katılmak isteyen yüksek lisans öğrencileri bize iletişim bilgilerimizden, talep formu doldurarak ulaşabilir.

Proje hazırlama, makale hazırlama, kitap özeti, sunum hazırlama, analiz hizmetleri konularında da yardımcı olmaktayız.

Akademik çalışmalarınızda
Akademik yazım desteği alırken dikkatli olun. Tez yazanlar kim, nitelikli akademik kadro mu yoksa şikayet alan yer mi? Paranızı ve emeğinizi boşa harcamayın. Tez ofislerine hizmet sözleşmesi teklif edin. Kabul edenler ile çalışın.

İntihal raporu sayfasını mutlaka okuyun.

İlgili Yazılar

Tez incelemesi örneğiTez incelemesi örneği

Tez hazırlama dönemine gelen lisans öğrencileri için tez incelemesi örneği oldukça önem taşır.   Tez örneğini inceleyerek öğrenciler tez nasıl yazılır, bunu anlamaya çalışır. Doğrusunu söylemek gerekirse,  derslerde tez incelemesi örneği öğrencilere

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?