Tez hazırlama

Lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencisisiniz ve Tez hazırlama dönemine geldiniz fakat, tezin nasıl hazırlanması gerektiği ile ilgili bir bilginiz yok mu? Hiç dert etmeyin. Size rehber olması için tezin nasıl hazırlanması gerektiğini hem kendi uygulamamızla anlatıyoruz hem de onlarca dosya ile destekliyoruz.

Tez şablonu olarak, lisans tezi, yüksek lisans tezi ile doktora tezi arasında çok fark bulunmamaktadır. Sadece konunun daha derin işlenmesi ve sayfa sayısında değişikli bulunur. Akademik tez yazımı ciddi bir iş olduğundan her ne kadar akademik kadrolar gibi deneyime sahip olmasanız da en azından ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Bitirme tezi hazırlama

Bitirme tezi hazırlamaya başlamadan önce iyi araştırma yapmak gerekir. Yök tez merkezi ya da ulusal tez merkezi sitelerinden nasıl araştırma yapılacağını da iyi bilmenizde fayda var. Tez bankası gibi yerlerden bitirme tezi örnekleri yanında yüksek lisans tez örnekleri ve doktora örneklerini incelemeniz faydalı olacaktır.

Öğrenciler bizi arayıp tez senem, bu sene tezim var, konu belirleyemedim, nasıl başlayacağımı bilmiyorum, hiçbir bilgim yok, ne yapmam lazım, tez nasıl yazılır, destek almak istiyorum diyerek istekte bulunur. Aşağıda tezi nasıl hazırladığımızı bulabilirsiniz.

Biz Tezi Nasıl Hazırlıyoruz

Bizden destek alan öğrencilere kısaca nasıl yardımcı olduğumuzu anlatmak isterim. Kurumumuza başvuran lisans ya da yüksek lisans öğrencilerinden özellikle detayları bize iletmesini talep ederiz. En ufak ayrıntısına kadar detayların bize ulaştırılması gerekiyor ki sağlıklı bir tez yazımı gerçekleşmiş olsun .

Tez konusu belirleme

Danışman hoca eğer konuyu sizin için belirlememişse ilk önce konuyu netleştiriyoruz. Konu danışman hoca tarafından onaylanması üzerine geniş bir literatür taramasına başlıyoruz. Yerli ve yabancı kaynaklardan tarama yapılarak tez taslağı oluşturuyoruz. Danışman hocanın onayından hemen sonra, içindekiler ve alt başlıklar oluşturulup ilk bölüme giriş yapmakta ve tekrar tez danışmanınıza onaya gitmektedir.

İçerik yazımı tezin tamamlanmasına kadar bu şekilde devam eder. Tüm bu aşamalar yapılırken, tez yazım kurallarına ve tez yazım kılavuzuna göre yazmaktayız. En son üniversitenizin tez yazım yönergesine göre düzenleme yapılmakta ve tezin içerik ve şekilsel hazırlamasını tamamlıyoruz. Tez formatlama tez hazırlama süreci ile olursa yazım bittikten sonra düzenleme yapmak için sorun yaşamazsınız.

Spss veri analizi

Yüksek lisans tezinizde ya da doktora tezinizde literatür yanında analiz yapmanız gerekiyorsa, spss veri analizi, istatistik analizi ya da stata analizi hangi programda yapacaksanız bu istatistik programlarını iyi profesyonel derecede kullanmanız gerekir.

En son aşama, intihal raporu almak. İntihal raporunu turnitin programından alarak tez ile birlikte öğrenciye teslim ediyoruz.

Tez konuları ile ilgili ya da proje konuları da olabilir, bölümünüz pazarlama, işletme, insan kaynakları ya da farklı bölümler olsa bile temelde konu bulma mantığı aynıdır.

İlk kez tez hazırlayacak olanlar

Bitirme tezini ilk defa yazacak öğrencilerin tezi nasıl yazacaklarını bilmemeleri son derece normaldir. Çünkü, bu konu her ne kadar üniversite ilk sınıftan beri bazı derslerde işlense de yine de öğrenciler bu süreçte zorlanmaktadır.  Tez hazırlama

En kolay tez hazırlama

Tez yazım kurallarını çok iyi öğrenmeniz lazım. Teknik bir konu olduğu için biraz araştırma yaparak, örnekleri inceleyerek, konuya hakim kişilerden destek alarak kısa sürede öğrenmeniz mümkündür. Hangi aşamaları var, püf noktaları var mı, kolayca nasıl yazılır tüm bu sorulara cevapları sitede bulabilirsiniz.

Lisans tezi kaç sayfa olmalı, yüksek lisans tezi kaç sayfa ya da doktora tezi kaç sayfa yazılmalıdır diye gelen soruları bize iletebilirsiniz. Akademik tez danışmanlık merkezleri genelde sizin vereceğiniz sayfa sayılarına göre davranmaktadır.  Bunun yanında tez hazırlama kuralları ile öğrenmek istediklerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Ne yapmanız gerekir: Teknik bir bilgi gerektiren tez nasıl hazırlanır sorusu için öncelikle aşağıdaki pdf ve word dosyalarını inceleyebilirsiniz.

Tez hazırlama için gerekli dosyalar

Aşağıdaki dosyalarda size yol gösterecek kaynakları bulabilirsiniz.

Tez hazırlama ile ilgili akademik tez yazım desteği almak isteyenler bize ulaşabilir.

Tez yazan yerler, talep ettiğiniz niteliklerde bitirme tezi nasıl hazırlanacaksa ya da yüksek lisans teziniz nasıl olması gerekiyorsa o şekilde yazan yerlere denir. Tez danışmanlık firmaları içinde bizi seçmeniz için birçok neden vardır.

İstanbul, Ankara, İzmir tez hazırlama merkezi

En çok arama yapılan kelimelere baktığımızda tez merkezi İstanbul ve tez merkezi Ankara kelimelerinin arandığını görmekteyiz. Hizmet verdiğimiz illerden ikisi olan Ankara ve İstanbul yanında, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Trabzon, Konya ve diğer illeri de sayabiliriz. İstanbul tez ve Ankara tez merkezi olarak hizmet vermekteyiz.

Tez yazdırma ücretleri bitirme tezi,yüksek lisans tezi ve doktora tezi niteliğine göre değişmektedir. Tez hazırlama fiyatları için bize ulaşmanız yeterlidir.

Tez yazdırmak istiyorum diyen lisans, yüksek lisans, doktora tezi için hizmet almak isteyenler, tez yazdırma ücretlerini sormaktadır. Tez yazım formatına göre teziniz hazırlanıp aynı zamanda formatlanmaktadır.

Son olarak bitirme projesi ile ilgili proje konusu belirleme, proje yazımı, proje hazırlanması ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Proje hazırlama fiyatları hakkında bizden destek alabilirsiniz.

27 Eylül 2016
2.268 kez görüntülendi