İntihal raporu nedir nasıl alınır ( Güncellendi )

ücretsiz intihal raporu

intihal raporu nedir, ücretsiz nasıl alınır, nereden alınır, oran nasıl düşürülür, turnitin oranı kaç olmalı? Tez yazım aşamasında lisans, yüksek lisans öğrencilerinin dikkat etmesi gereken konulardan biridir.

Birçok öğrenci tezini teslim ederken, tez savunmasından önce sürpriz yaşar. Bu yüzden konu önemlidir. Tez yazım merkezimiz tez proje yazan lisansüstü eğitim, yüksek lisans ve doktora yapanları bilgilendirmektedir.

intihal nedir

Aşırma adı verilen bilimsel akademik suçtur. Emek sarf etmeden yapılan fikri suçtur. Kes kopyala yaparak, başkasının çalışmasını sahiplenmek olarak ifade edilebilir.

intihal raporu nedir

Tez, proje, makale gibi akademik yayınlardaki benzerlik oranını turnitin gibi yazılımlarla ölçen rapora denir.

İntihal nasıl olur

Genelde iki şekilde olur
Tezi hazırlama esnasında kes kopyala yaparak olur. İkincisi, alıntının kaynakçada doğru gösterilmemesi ile olur. Literatür tarama yaptığınız yerleri okuyup kendi cümleleriniz ile yazın. Alıntıyı ve atıfları düzgün yapın. Yüksek intihal oranı ile karşılaşmayın.

intihal tespit için hangi programlar

Turnitin intihal programı en yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanında ithenticate ve urkund gibi yazılımlar da kullanılmaktadır.

[infogram id=”ucretsiz-intihal-programlari-1hnp27xeq70y6gq” prefix=”3OX”]

Ne zaman alınması gerekir

Tez yazım aşaması sonunda jüri üyelerine sunum yapmadan önce alınması gerekir. Sunum yapmayacak olan önlisans tez, lisans ve yüksek lisans ve doktora öğrencileri tez çalışması bitince almak zorundadır.

intihal raporu zorunlu mu

Yazılan tezlerin %60’ında yüksek oranlı benzerlik görülmeye başlandı. Bu yüzden YÖK yönetim kurulunun rapor almayı zorunlu hale getirdiğini biliyoruz. Buna göre lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri tezini enstitüye teslim ederken, raporu almaları mecburi hale getirildi. Belirli bir oranın üzerindeki benzerlik olan çalışmalar kabul edilmemektedir.

Nasıl alınır

Benzerlik raporu olarak da bilinen bu belgeyi iki şekilde alabilirsiniz.

Enstitüden ve tez merkezinden. İlkini tez danışmanınız aracılığı ile alabilirsiniz. Fakat, bunun için tezin son haline getirilmesi gerekir. Daha önce kontrol amacı ile almak isterseniz ikinci yol tez danışmanlık siteleridir.
Akademik personelin kullanımı için öğretmen hesabı vardır. Öğrenciler rapor almak için danışman hocalara gönderir. Ya da onların gösterdiği öğretim üyesi kontrol eder.
Turnitine üyeyseniz giriş için öğretim üyesinden sınıf bilgisini alarak tez intihal belgesini kendiniz de alabilirsiniz. Fakat, çoğunlukla tez danışmanı size bu belgeyi kendisi gönderir.

Not: Danışman hoca, araştırma görevlisi, akademik personelin tez intihal belgesi alırken dikkat etmesi gerekir. Depo özelliğinin mutlaka kapalı olması gerekir.

Ücretsiz intihal tespit programları güvenilir mi
Piyasada birçok ücretsiz yazılım bulunmaktadır. Ben şahsen tez projemi sokmam. Veritabanına kaydetme ihtimali çok yüksek. Bir sonraki kontrolde yüksek çıkabilir.

Benzerlik oranı yüksek çıkarsa

Rapor aldığım birçok öğrencinin oranı %60 ve üzeri çıktı. Yüksek çıkan benzerlik oranı dünyanın sonu değil. Bunun için oranın düşürülmesi gerekir.

intihal oranı düşürme

Bunun için ilk önce benzerlik belgesinin elinizde olması gerekir. Rapora baktığınızda renkli yerleri görebilirsiniz. Ayrıca yanında referans numaraları olur. Renkli yerleri tekrar yazmanız gerekir. Anlamı değişmeden değişik şekilde ifade ederek bu yerleri elden geçirin.

Kabul edilen intihal oranı nedir

Türkiye’de benimsenen standart benzerlik oranı yok. Fakat, birçok üniversite %20 olarak kabul etmektedir. Yazım kılavuzunda net bilgi bulamazsanız mutlaka danışman hocanıza sorun.

Yüksek lisans tezi için oran

Yaptığım araştırmalara göre bu oran %20 ile %40 arasında değişmektedir.
Tezsiz yüksek lisans için de benzer oranlar kabul edilmektedir.

Doktora tezi için
Bu oran doktora tezinde %10’a kadar düşmektedir. Kaynakça çıkarıldıktan sonra farklı oranlar alınmaktadır.

Hile yapmak mümkün mü

Böyle bir şeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bir şekilde turnitin tez intihal programı sahtekarlığı yakalamaktadır. iThenticate veya Turnitin yakalamasa danışmanınız mutlaka anlar. İntihal ile ilgili bilmeniz gerekenler yazısını okuyabilirsiniz.

Veritabanına kayıt

Az da olsa tezini veritabanına kaydettiren yüksek lisans, lisans tezi yazan öğrenci başvurmaktadır. Tez danışmanı ya da arkadaşının hatası nedeniyle oran %90 civarında çıkmaktadır. Bunun için ne yapmanız gerekir? Bunun silinmesi gerekir. Detaylı bilgi almak için arayın.

Tez savunmasından önce özellikle tez yazım sürecinde bize başvurarak intihal oranı kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz.

Ücretsiz turnitin rapor almak için

Öğrencilere benzerlik indeksi belgesini veriyoruz. Bunun için ufak talebimiz var. Sosyal medyada paylaşım yapmak. Facebook, instagram, whatsApp hesabınızdan sitenin reklamını yapmanız gerekiyor. Siz de ücretsiz intihal raporu almak isterseniz aşağıdaki adımları uygulayın.

Öğrencilere önerimiz

Yüksek lisans tezi ve doktora tezi yazan akademik personelin tez savunmasından önce benzerlik raporu almalarıdır. Belirli periyotlarda benzerliği kontrol ederek düşük seviyede tutmaları gerekir.
Tez hazırlama merkezi olarak ücretsiz şekilde temin etmekteyiz.

Tez merkezi olarak tez konusu, tez yazımı hizmeti veren akademik kadromuz intihal ile ilgili tüm sorunlarınızda yanınızdadır. Danışmanlık merkezinden,  yabancı dilden çeviri hizmetlerinin intihal oranına baktırmak isteyenler olmaktadır. intihal oranına baktırmak için yapmanız gerekenler; sayfamızı sosyal medyada paylaşmaktır. Bunun için detaylı bilgi alabilirsiniz.

intihal nedir konusunu biraz daha iyi anladığınızı düşünüyorum.

Aklınızda kalması gerekenler

 • Tez yazım aşamasında oranı kontrol edin.
 • Kes kopyala yapmayın
 • Rapor aldığınız yere dikkat edin.
 • Bizden destek alın.

Lisans, yüksek lisans tezi danışmanlığı veren ekibimizden detaylı bilgi almak için lütfen ulaşın.

İntihal raporu almak için tıklayın

14 thoughts on “İntihal raporu nedir nasıl alınır ( Güncellendi )”

 1. Ücretsiz rapor alabileceğim bir yer arıyordum. Sosyal medyada paylaştıktan sonra verilen mail adresine ekran görüntüsü ile tezimi yolladım. 15 dakika sonra raporumu yolladılar. İçiniz rahat olsun, güvenebilirsiniz. Oldukça sistemli çalışıyorlar. Çok teşekkür ederim. Serkan Bey’e çok teşekkür ederim. Beni büyük dertten kurtardı.

 2. arkadaşlar hayatımda ilk defa bir siteye yorum yapıyorum. Neden mi ? Çünkü gerçekten bu sitede verilen hizmet üst seviyede. sosyal medyada sitenin fotoğrafını paylaştım ve önceden hocama vermiş olduğum bir raporu bile bile gönderdim sonucu karşılaştırmak için. sonuç beş on dakika sonra geldi ve birebir aynı çıktı. Kesinlikle güvenebilirsiniz. sonuçlar kesin ve net doğru. site yöneticilerine çok teşekkürler

 3. ücretsiz rapor için araştırıp da bulduğum en güvenli site. site reklamını yaptıktan hemen sonra intihal raporunu gönderdiler. bu sayede büyük zahmetten kurtuldum.

 4. Yurdışında okuyorum, intihal oranım birebir aynı oldu her zaman okuldakiyle. Hiçbir şüpheniz olmasın bu konuda. Çok başarılı bir ekip, hızlı geri dönüşüm sağlanıyor.

 5. Proje ödevim için intihal araştırması yaparken karşılaştım.sosyal medya paylasımıyla ücretsiz olarak intihal raporumu aldım.başlarda tereddüt etsemde güvenimi boşa cıkarmadıkları için serkan beye ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Beni bir dertten daha kurtardınız.Tavsiyemdir.

 6. Arkadaşlar herkese tavsiye ederim süper yardım ci oluyor lar bence intihal diyince bu adresten şaşmayın.

 7. HİZMET KALİTESİ OLARAK SÜPER , HEMEN DÖNÜŞ YAPTILAR VE RAPORU TESLİM ETTİLER. TEŞEKKÜRLER.

 8. Mail atarken tereddüt etmiştim ama güvenilir bir sistem herkese tavsiye ediyorum anında dönüş yapıyorlar , hizmet kalitesi gerçekten yüksek 👍Serkan bey yarım saat geçmeden turnitin raporunu gönderdi , emeklerinize sağlık tekrar teşekkür ederim

 9. https://odevtezproje.com sitesine intihal raporu almak için gelen öğrencileri buraya yönlendiriyorum. Gayet iyi şekilde çalışıyorlar. Şuana kadar öğrenciler çok memnun kaldı. Siz de gönül rahatlığı ile rapor alabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?