İntihal raporu nasıl alınır
Ücretsiz İntihal Raporu
Bu hafta turnitin intihal raporu ücretsiz. Sitemizi facebook ve twitter ya da instagramda paylaşın, ekran görüntüsünü teziniz ya da projeniz ile besiktasbogazici@gmail.com a iletin 30 dakika içinde raporu mailinize iletiyoruz.
Ücretiz rapor için tıklayın

İntihal raporu nasıl alınır

intihal raporu nasıl alınır

ÜCRETSİZ İNTİHAL RAPORU
Bu hafta turnitin intihal raporu ücretsiz. Sitemizi facebook ve twitter ya da instagramda paylaşın, ekran görüntüsünü teziniz ya da projeniz ile besiktasbogazici@gmail.com a iletin 30 dakika içinde raporu mailinize iletiyoruz.

Nereden çıktı bu intihal raporu mu diyorsunuz? Eğer böyle diyorsanız haksız da sayılmazsınız. Çünkü birçok öğrenci sizin gibi bu soruyu merak ediyor. Önceden yoktu, nereden çıktı diyorsanız hemen izah edelim.
Tez hazırlama aşamasında olan lisans, yüksek lisans öğrencilerinin intihalin tespit edilebilmesi için raporu almak zorunda olduklarını bilmeleri gerekir.
Sadece tez için değil aynı zamanda bitirme projesi, yüksek lisans projesi için akademik yazım yapan tüm öğrencilerin proje intihal raporu alma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Önce intihal nedir, bunu lisans tezi, yüksek lisans tez yazan herkesin bilmesi gerekir.

İntihal raporu nereden çıktı

Tez çalışması yapan öğrencilerin, daha önce yazılmış tezlerden çok fazla kes kopyala ( aşırma ) yapıp tezlerini üniversitelere teslim etmeleri nedeniyle yüksek öğretim kurulu harekete geçip karar aldı. Bu karara göre lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri tezi enstitüye teslim ederken, üniversiteden aldıkları intihal raporunu birlikte sunmaları zorunlu hale getirildi.

intihal plagiarism tespit raporu nereden alabilirsiniz

Yüksek lisans tez proje yazanların intihal plagiarism tespit ve raporlama yapmaları için iki yol var

Tez danışmanınız ya da enstitüden alabilirsiniz
Orjinal rapor veren tez yazım merkezi ya da proje hazırlama merkezi gibi yerlerden ücretli alabilirsiniz.
Enstitü dışından rapor alacaksanız, düşük ücretlerle orjinallik belgesi veren yerlerden rapor alabilirsiniz. Rapor ücretleri 50 lira gibi düşük fiyatlarla verilmektedir. Turnitin raporu nasıl alınır, makalenin en altında video olarak bulabilirsiniz.

Eyvah intihal oranı çok yüksek çıktı

Yüzdesi yüksek çıkan öğrencilerin bir çoğu “ama ben kendim yazdım, yanlışlık oldu” derken bir kısmı ” bekliyordum biraz kopyalama yaptım ama beklediğimden fazla gelmiş” olmaktadır. Bu noktada yapmanız gereken yüzdeyi düşürmek olacaktır.

Tez intihal oranı nasıl düşer

Raporu elinize alın ve benzerlik olan yerleri, yani renkli yerleri tekrar yazın. Okuyun anladığınızı yazın, özet çıkartın ve bu şekilde benzerliği azaltın.
Lisans ve uzmanlık tezi danışmanlık web siteleri içinde yer alan en iyi sitedesiniz.
Rapor alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta
Similarity indeksini ister enstitüden, ister tez danışmanınızdan ister dışarıdan alın, ama mutlaka depo özelliğinin kapalı tutulması gerektiğini hatırlatın. Aksi takdirde, veri tabanına kaydedip, bir sonraki sefer program benzerliği %90 lar seviyesinde gösterecektir.

İntihal Raporu nerede kullanılır

Tez hazırlama, proje hazırlama, makale hazırlama için lisans tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi yazanların intihal yazılımlarını kullanarak akademik veri tabanlarını taratıp önce benzerlik raporu almaları gerekir.
Tez proje yazanların intihal nedir bilmemeleri kabul edilemez.

Bize ulaşmak için ana sayfayı açabilir, canlı uygulamadan yazabilir,

Plagiarism Raporu Nedir ve Neden Kullanılır?

İntihal arapça kökenli bir sözcük olup Türk Dil Kurumu’nun verilerine göre dilimizde “aşırma” anlamına gelmektedir. İntihal özellikle makale ve tez hazırlama işlemlerinde karşılaşılan bir durumdur. İntihalin tespit edilmesi için akademisyenler veya üniversiteler tarafından çeşitli yazılımlar kullanılarak intihal belgesi oluşturulmaktadır. Benzerlik raporu sonucunda ortaya çıkacak negatif durumlarda eğer öğrenci tezini teslim etmişse üniversite tarafından bir soruşturma başlatılıp rapor tutulabilir. Peki böyle bir durumla karşılaşmamak için neler yapılabilir?

Proje aşırma raporu Almak için Bizimle Hemen İletişime Geçebilirsiniz
Yüksek lisans ve doktora ve akademik personelin intihal raporunu almak için başvurması halinde çalışmanızın intihal oranını plagiarism tespit ve raporlama yazılımlarından geçirip her konuda yardımcı olabilirim.
intihal yazılımlarını, akademik yazım merkezimizden temin edebilirsiniz.

Tez yazım hazırlama merkezi olarak, tez konusu, önlisans tezi, uzmanlık tezi, tezi danışmanlığı ve tez yazım için bizden destek isteyen öğrencilere tez konusu, proje konusu, spss analiz gibi konularda yardımcı olabilirim.

Bu yazıyı ve son yazıları sosyal medya paylaşım web sitelerinde paylaşabilirsiniz.

 

 

Turnitin intihal plagiarism tespit programı nasıl kullanılır

Rapor Almak İstiyorum

Aşağıdaki formu doldurup yollayabilirsiniz. Size hemen dönüş yapılacaktır. Tıklayın

 

04 Mayıs 2017
5.920 kez görüntülendi
Share
Web
Analytics Made Easy - StatCounter