Tez merkezi nedir ne işe yarar
Ücretsiz İntihal Raporu
Bu hafta turnitin intihal raporu ücretsiz. Sitemizi facebook ve twitter ya da instagramda paylaşın, ekran görüntüsünü teziniz ya da projeniz ile besiktasbogazici@gmail.com a iletin 30 dakika içinde raporu mailinize iletiyoruz.
Ücretiz rapor için tıklayın

Tez merkezi nedir ne işe yarar

Tez merkeziTez merkezi ile ilgili tüm sorunlarınızda tez danışmanı sitesi size yardımcı olmaktadır. Sayfaya giremiyorum, aradığım tezi bulamıyorum, teze ulaştım ancak tam sürüme ulaşamadık diye bize başvuran öğrencilere yardımcı olmaktayız.

Tez merkezi için üye olmak şart mı

Tez merkezi ile ilgili sorulan başlıca soruları burada sizinle paylaşmak isterim. En fazla sorulan sorulardan ilki, üyelik var mıdır. Üye olmak şart mı diye sorulan soruya cevap olarak, hayır üye olmanız zorunlu değildir olmaktadır. Üyelik yapmadan erişim sağlayabilir, tez taraması yapabilir, arama motoruna arama yapmak istediğiniz kelimeleri girin, taramayı başlatabilirsiniz.

Yök tez konularına nasıl ulaşabilirim, diğer sorulan sorulardan biridir. Tez konularına erişim sağlamak için yök tez merkezi ana sayfasına girin. Basit tarama ya da detaylı tarama yapmak istediğinize karar verin. İlgili kriterleri girerek arama yapın. Sonuçları değerlendirerek hangisi üzerinde çalışmak istediğinize karar verin.

Sayfaya girdim, arama yaptım ancak sadece başlıkları geldi, tezlerin tamamına erişemedim, ne yapmalıyım sorusu gelen sorulardan biridir. Bu durumda yapmanız gereken izin talep etmenizdir. Peki neden izin almanız gerekir? Bazı öğrenciler tezin tamamının yayınlanmasını izne bağlar. Arama yapınca bu şekilde izne bağlı olanlara ulaşmak için izin formunu doldurmanız gerekir.

Tez örneklerine ulaşmak için arama motoruna hangi kelimeleri girmeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir. Arama motorlarında istediğiniz teze ulaşmak için elbette uzman olmanıza gerek yok sadece doğru ölçütleri girmeniz yeterlidir.

03 Ocak 2017
1.020 kez görüntülendi
Etiketler:
Share
Web
Analytics Made Easy - StatCounter