1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Aranan tez bulma siteleri

tez bulTez bul, tez arayan öğrencilerin en çok aradığı kelimelerden biridir. Lisans öğrencileri son seneye geldiklerinde, yüksek lisans öğrencileri de son döneme girdiklerinde hazırlama çalışmalarına başlar. Bu noktada ilk yapılması gereken de tez bulmaktır.

Tez bul

Tez tarama siteleri içinde en iyi olan yök ulusal merkezinde nasıl tez bulunur buna cevap vermeye çalışacağım. Tez bul çalışması için ne yapılır iyice öğrenmeniz gerekir. Yök tez sayfasına girince, arama motoruna anahtar kelimenizi girin. Ekranda aramayı daraltmak için ilgili yerleri de doldurun. Bul kısmına basınca ekrana liste olarak  örnekleri gelecek.

İncelemek istediğinizi tıklayın, pdf formatında gelen dosyayı bilgisayara indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayın gerekirse çıktısını alabilirsiniz.

Listelenmiş örneklerden bazılarını açamayabilirsiniz. Bunun nedeni izinli olmamasıdır. Bunun için ne yapmanız gerekir, sitede izin formunu doldurup izin almanız gerekir.

Bu yazıyı okuyun  Yök tez arama

İzinli olmayanları, belge olarak posta yoluyla talep edebilirsiniz. Tubess hizmetinden yararlanabilir, ilgili formu doldurup ücretini yatırınca posta yoluyla dokuman size ulaşmaktadır.

Arama yaparken anahtar kelimelerinizi iyice seçerseniz daha kısa sürede aradığınız tezlere ulaşabilirsiniz. Literatür taraması yapan öğrencilerin indirdikleri çalışmaların kaynaklarına dikkat etmelerini tavsiye ederim.

 • yök konuları
  arama motoru
  tarama siteleri
  tübess
  örnekleri
  isam
  örnekleri pdf
  konusu örnekleri
tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerine akademik danışmanlık
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
10 Ocak 2017
1.968 kez görüntülendi
Share