Aranan tez bulma siteleri

tez bulTez bul, tez arayan öğrencilerin en çok aradığı kelimelerden biridir. Lisans öğrencileri son seneye geldiklerinde, yüksek lisans öğrencileri de son döneme girdiklerinde hazırlama çalışmalarına başlar. Bu noktada ilk yapılması gereken de tez bulmaktır.

Tez bul

Tez tarama siteleri içinde en iyi olan yök ulusal merkezinde nasıl tez bulunur buna cevap vermeye çalışacağım. Tez bul çalışması için ne yapılır iyice öğrenmeniz gerekir. Yök tez sayfasına girince, arama motoruna anahtar kelimenizi girin. Ekranda aramayı daraltmak için ilgili yerleri de doldurun. Bul kısmına basınca ekrana liste olarak  örnekleri gelecek.

İncelemek istediğinizi tıklayın, pdf formatında gelen dosyayı bilgisayara indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayın gerekirse çıktısını alabilirsiniz.

Listelenmiş örneklerden bazılarını açamayabilirsiniz. Bunun nedeni izinli olmamasıdır. Bunun için ne yapmanız gerekir, sitede izin formunu doldurup izin almanız gerekir.

İzinli olmayanları, belge olarak posta yoluyla talep edebilirsiniz. Tubess hizmetinden yararlanabilir, ilgili formu doldurup ücretini yatırınca posta yoluyla dokuman size ulaşmaktadır.

Arama yaparken anahtar kelimelerinizi iyice seçerseniz daha kısa sürede aradığınız tezlere ulaşabilirsiniz. Literatür taraması yapan öğrencilerin indirdikleri çalışmaların kaynaklarına dikkat etmelerini tavsiye ederim.

 • yök konuları
  arama motoru
  tarama siteleri
  tübess
  örnekleri
  isam
  örnekleri pdf
  konusu örnekleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Turnitin ücretsizTurnitin ücretsiz

Turnitin ücretsiz şeklinde yapılan birçok arama ile sayfaya giriş yapıldığını görünce bu konuda yazmak istedik. İntihal ölçen en iyi program olarak bilinen turnitin, danışman hocanızın sizi açtığı sınıfa kaydederek davet

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?