Tez bul

Tez bul

Tez bul, tez arayan öğrencilerin en çok aradığı kelimelerden biridir. Lisans öğrencileri son seneye geldiklerinde, yüksek lisans öğrencileri de son döneme girdiklerinde tez hazırlama çalışmalarına başlar. Bu noktada ilk yapılması gereken de tez bulmaktır.

Tez bul

Tez tarama siteleri içinde en iyi olan yök ulusal merkezinde nasıl tez bulunur buna cevap vermeye çalışacağım. Tez bulma çalışması için ne yapılır iyice öğrenmeniz gerekir. Yök tez sayfasına girince, arama motoruna anahtar kelimenizi girin. Ekranda aramayı daraltmak için ilgili yerleri de doldurun. Bul kısmına basınca ekrana liste olarak tez örnekleri gelecek.

İncelemek istediğinizi tıklayın, pdf formatında gelen dosyayı bilgisayara indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayın gerekirse çıktısını alabilirsiniz.

Listelenmiş örneklerden bazılarını açamayabilirsiniz. Bunun nedeni izinli olmamasıdır. Bunun için ne yapmanız gerekir, sitede izin formunu doldurup izin almanız gerekir.

İzinli olmayan tezleri, belge olarak posta yoluyla talep edebilirsiniz. Tubess hizmetinden yararlanabilir, ilgili formu doldurup ücretini yatırınca posta yoluyla dokuman size ulaşmaktadır.

Arama yaparken anahtar kelimelerinizi iyice seçerseniz daha kısa sürede aradığınız tezlere ulaşabilirsiniz. Literatür taraması yapan öğrencilerin indirdikleri tezlerin kaynaklarına dikkat etmelerini tavsiye ederim.

 • tez bul ile ilgili aramalar
  yök tez konuları
  tez arama motoru
  tez tarama siteleri
  tübess tez
  tez örnekleri
  isam tez
  tez örnekleri pdf
  tez konusu örnekleri
10 Ocak 2017
790 kez görüntülendi
Share
Web
Analytics Made Easy - StatCounter