1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez yazmak

Tez yazmak

tez yazmak

Tez yazmak nedir, ne kadar sürer, çalışırken hazırlamak kolay mı zor mu, nereden başlanır, teknikleri, nelerdir, fiyatları kaç liradır tüm bu sorulara bu makalede cevap bulabilirsiniz.

Tez yazmak nedir

Mezun olmak için lisans, yüksek lisans öğrencilerinin bilimsel akademik kurallara uygun araştırma yazısı hazırlamasına verilen addır.

Tez yazmak ne kadar sürer

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için üniversiteden üniversiteye göre değişmektedir. Fakat, lisansta son dönemde, yüksek lisans ve tezsiz lisans üstünde dersler tamamlandıktan sonraki dönemde yazılır. Yazım aşaması ne kadar sürer ? Bu konuya, sayfa sayısına, doktora, lisans, YL ya da ön lisans olmasına göre değişir. Bir de ne kadar yoğunlaştığınıza.

Bu yazıyı okuyun  Tez nedir: Tez nasıl yazılır [ hazırlanır ]

Üç ayda, bir ayda ya da bir haftada tez yazan öğrenciler gördüm. Araştırma yapıldıktan sonra yazım kısa sürer.

Tez yazmak zor mu

Zahmetsiz bir çalışma elbette mümkün değildir. Zor değil. Ancak bu kolay anlamına gelmez. Ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız işiniz kolay. Özellikle literatür taramasını iyi yapan öğrenci, tezini kolayca yazar. Üniversitenizin yazım kılavuzuna göre en baştan yazmanız halinde işiniz son derece kolay olur. Fakat, tez yazmayı daha kolay hale getirmek için, günlük plan yapın, tez örneklerini inceleyin, üniversitenizin yazım kurallarına göre yazın. Arkadaşlarınızdan teknikleri iyi öğrenin. Kolay yollarını öğrenerek zorlanmadan yazabilirsiniz.

Çalışırken tez yazmak

Yüksek lisans öğrencilerin çalışırken tezini hazırlaması mümkün mü? Elbette mümkün. Bir çok lisans üstü öğrencisi hem iş hayatını hem de eğitim sürecini birlikte götürmektedir. Çalışırken tez yazma bazen avantaj olabilir. Tez konusunu çalıştığı alan üzerine seçen öğrenciler, konuya hakim olduğu için araştırma ve analiz kısmında sorun yaşamaz. Ancak, diğer öğrenciler zaman sorunu yaşayabilir. Bunun için iyi plan yapmaları önemlidir. Tez yazmanın kolay yolu, kuralları, teknikleri öğrenmekten geçer.

Bu yazıyı okuyun  Yüksek lisans tezi hazırlama hakkında bilmeniz gerekenler

Tez yazmaya nereden başlanır

Aşamaları iyice öğrenme başlama için önemlidir. Tez konusu ile başlayan süreç, literatürün taranması, içindekiler sayfasının oluşturulması, giriş ile birlikte bölümlerin yazılması ile devam eder. En sonunda varsa analiz yapılır. Üniversite yazım kılavuzuna göre düzenlemesi yapılarak tamamlanır. En sonunda intihal raporu alınır. Yüksek çıkması durumunda intihal oranı düşürülerek enstitüye teslim edilir.

Tez yazma fiyatları

Tez yazdırma fiyatları farklılık göstermektedir. Lisans tezi yazdırma ile yüksek lisans tezi yazım ücretleri birbirinden farklıdır. Bunun nedeni, sayfa sayısı ve zorluğu ile ilgilidir. Tez yazdırmak istiyorum diyen öğrenciler, araştırma yaparak en iyi tez hazırlama merkezi ile çalışmak ister. Karşılarına çıkan danışmanlık merkezleri ile ücret karşılaştırması yapar. Bitirme tezi ücretlerini merak eden, kaç liraya yazılıyor diyen öğrenciler bizden detaylı bilgi alabilir.

Bu yazıyı okuyun  Hızlı tez nasıl yazılır

1 ayda tez yazılır mı

Evet yazılır. Bunun için öncelikle motivasyon lazım. Zaman lazım. Tez yazan öğrencide kararlılık gerekir. Başlamadan önce, nereden başlanır bunu bilmek gerekir. Programa gerek yok. Öğrenci yazım teknikleri, kuralları ile ilgili kısa araştırma yapmalı. Herkesin yaptığı hataları yapmadan literatürü tarayıp, kaynakları belirleyip yazmaya başlaması gerekir.

Yüksek lisans tezi kaç sayfa olmalı, bitirme tezi sayfa sayısı ne olmalı, tüm bu verilerin tez danışmanından öğrenilmesi gereklidir.

 

  • tez yazmak nedir
  • tez yazmak ne kadar sürer
  • tez yazmak zor mu
  • çalışırken tez yazma
  • tez yazmaya nereden başlanır
  • tez yazma fiyatları
  • tez yazma teknikleri
  • 1 ayda tez yazmak

Talep Formunu Doldurun

Hemen size bilgi verelim
Talep Formu
Gönder
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
17 Nisan 2018
1.399 kez görüntülendi
Share

Talep Formunu Doldurun

Hemen size bilgi verelim
Talep Formu
Gönder
close-link
WhatsApp'tan yazın