1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez hazırlama nedir

Tez hazırlama nedirTez hazırlama nedir lisans ve yüksek lisans öğrencilerin mezun olmak için hazırlamakla yükümlü oldukları akademik çalışmanın adıdır. Üniversite öğrencileri akademik araştırma yapmayı sevmedikleri için bilimsel çalışma yaparken zorlanmaktadır.

Tez hazırlamaya zorunluluk olarak değil, merak olarak bakılırsa öğrenciler daha az sorun yaşar. Genelde öğrenciler öğrenme yerine tamamlayıp kurtulma olarak baktığı için bunun ne olduğunu tam olarak bilmemektedir.

 

Tez hazırlama nedir

Tez, birşeyin kanıtlanabilir hipotezler üzerinden incelenmesidir. Savululan iddianın her bakımdan, okuyanların kafasında soru işaretine yer vermeyecek şekilde savunulması anlamına gelmektedir. Tez hazırlama nedir sorusuna verilecek en önemli yanıt bilimsel akademik çalışmadır.

İlk önce konu seçimi ile başlayan, literatürde neler yazılmış diyerek yazın taraması ile devam eden ve analizler ile desteklenen çalışmanın adıdır.

Bu yazıyı okuyun  İntihali düşürmek için kaç sayfa yazmalıyım

Akademik destek almak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencilerine tez hazırlama ile ilgili hizmet vermekteyiz. Konu seçiminden başlayarak, taramanın yapılması, düzenlemenin yazım kılavuzuna göre formatlamasının yapılması ve istatistik analizlerinin yapılmasına kadar destek oluyoruz. Tez hazırlama nedir detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Talep Formunu Doldurun

Hemen size bilgi verelim
Talep Formu
Gönder
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
12 Aralık 2016
1.776 kez görüntülendi
Share

Talep Formunu Doldurun

Hemen size bilgi verelim
Talep Formu
Gönder
close-link
WhatsApp'tan yazın