1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez hazırlama nedir

Tez hazırlama nedirTez hazırlama nedir lisans ve yüksek lisans öğrencilerin mezun olmak için hazırlamakla yükümlü oldukları akademik çalışmanın adıdır. Üniversite öğrencileri akademik araştırma yapmayı sevmedikleri için bilimsel çalışma yaparken zorlanmaktadır.

Tez hazırlamaya zorunluluk olarak değil, merak olarak bakılırsa öğrenciler daha az sorun yaşar. Genelde öğrenciler öğrenme yerine tamamlayıp kurtulma olarak baktığı için bunun ne olduğunu tam olarak bilmemektedir.

 

Tez hazırlama nedir

Tez, birşeyin kanıtlanabilir hipotezler üzerinden incelenmesidir. Savululan iddianın her bakımdan, okuyanların kafasında soru işaretine yer vermeyecek şekilde savunulması anlamına gelmektedir. Tez hazırlama nedir sorusuna verilecek en önemli yanıt bilimsel akademik çalışmadır.

İlk önce konu seçimi ile başlayan, literatürde neler yazılmış diyerek yazın taraması ile devam eden ve analizler ile desteklenen çalışmanın adıdır.

Bu yazıyı okuyun  Yök tez tarama sitesi nasıl kullanılır

Akademik destek almak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencilerine tez hazırlama ile ilgili hizmet vermekteyiz. Konu seçiminden başlayarak, taramanın yapılması, düzenlemenin yazım kılavuzuna göre formatlamasının yapılması ve istatistik analizlerinin yapılmasına kadar destek oluyoruz. Tez hazırlama nedir detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Akademik Danışmanlık Hizmeti
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
12 Aralık 2016
1.735 kez görüntülendi
Share