1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez tarama merkezi

Tez tarama merkeziTez tarama merkezi, tez araştırması yapan öğrencilerin, akademisyenlerin araştırmacıların ziyaret ettiği merkez anlamına gelmektedir. Tarama yapmak isteyen öğrencilerin ilk ziyaret edeceği yer, ulusal tez merkezi resmi sayfasıdır.

Tez tarama merkezinden nasıl yararlanabilirsiniz, ana sayfaya girdiğinizde arama motoruna anahtar kelimelerinizi yazın ve gelen listeden tez örneklerini bilgisayararınıza pdf formatında indirin.

Yök merkezi sitesinden yapacağınız çalışmaları üyelik gerektirmeden, ücret ödemeden yapılmaktadır. İzin verilen tezleri kolayca pdf olarak indirebilirken, izinli olanlar için izin formunu doldurmanız gerekir.

Tez tarama merkezi

Ulusal merkezi yanında tarama yapacağınız diğer merkezler, tubess, ulakbim merkezleridir. Bu merkezin diğerlerinden farkı ücretli belge olarak adresinize postalamasıdır. Kütüphane, araştırma merkezi bulamayan öğrenciler ulakbim den yararlanabilir.

Bu yazıyı okuyun  Tezde bulunması gereken bölümler nelerdir

Tarama merkezleri sayesinde örnek pdf tezlere ulaşabilir, akademik çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

 

 • yök konuları
  tarama siteleri
 • arama motoru
  örnekleri
  tübess
 • isam
  örnekleri pdf
  nasıl hazırlanır
tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Yök tez merkezi nedir nasıl girilir
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
02 Ocak 2017
1.765 kez görüntülendi
Share