En kolay intihal nasıl düzeltilir, intihal düşürme yolları nelerdir?

intihal nasıl düzeltilir

İntihal düşürme nedir, kes kopya yapılan tez, proje nasıl temizlenir? İntihal düşer? İntihal nasıl düzeltilir, tez yazan öğrencilerin ortak sorunu olan intihalden en kolay kurtulmanın yolu, rapor aldıktan sonra benzeşen yerleri tekrar yorumlayıp yazmaktır. Aslına bakarsanız intihali düşürmenin en kolay yolu, hiç intihal yapmamaktır. Ancak, kaçınılmaz olarak lisans, yüksek lisans öğrencileri yüksek benzerlik ile karşı karşıya gelmektedir. intihal nasıl düzeltilir sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

[safir_descriptionbox color=”mavi” header=”İntihale düşmemek için ” content=”Yüksek intihalle karşılaşmamak için intihalin ne olduğunu, satır içi kaynak gösterme ve kaynağa yazmayı öğrenmeniz gerekir.” icon=”soru” bg=”question”]

İntihal düşürme nedir

Kes kopyalama yapan öğrencilerin mutlaka bilmesi gereken konularından başında gelmektedir. Tez, proje gibi akademik çalışmalardaki benzerliği azaltma işlemine intihal düşürme adı verilir.

En kolay intihal nasıl düzeltilir

İntihale düşmemek için özellikle alıntı yapmayı çok iyi bilmek gerekir. Başka kaynaktan alıntı yaptığınızda alınan yeri satır içi kaynak göstermek ve sonrasında kaynakçaya ilave etmeniz gerekir.

İntihal nasıl düşürülür sorusuna verilecek bir diğer cevap; benzeyen yerleri özet çıkarıp ( summary ) yazmaktır. Özet çıkarırken, konu sabit kalmalı başka anlamlara yer verecek düşünceler yazılmamalıdır.

İntihal düşürme yolları nelerdir

İntihali düzeltmek için bir başka yöntem; parapharise etme yani kelimelerin eş anlamlarını kullanmadır. Bu şekilde yaparak benzeyen yerleri düşürebilirsiniz. Ayrıca, cümle yapılarını anlam bütünlüğünü bozmadan değiştirebilirsiniz.

Anlamı değişmeden farkı kelimeler ile yazın

En fazla uygulanan yöntem budur. Bunun için benzerliği yüksek olan yerleri tespit edin. Paragrafı okuyun, okuduğunuzu farklı kelimeler ile yazın. Bunu çalışma bitene kadar sürdürün. İntihalin düştüğünü göreceksiniz. Eğer intihal düşmüyorsa bizi arayabilirsiniz.

Bazı intihal programları, intihal raporu verirken, çıktısında alıntı ve kaynakçayı hariç tutma özelliğine sahiptir. İntihal oranını düşürmek için bazı kötü niyetli kişilerin programları kandırmaya yönelik davranış sergilediğini duymaktayız. Kısa sürede tespit edilip okuldan uzaklaştırma cezası almaları söz konusudur. Ceza almamak için hile, sahtekarlık yollarına sapmamanızı tavsiye ederiz.

Tırnak içine alarak intihal düşürme

En kolay intihali düşürmenin bir başka yolu da alıntı yaptığınız yerleri 〝tırnakʺʺiçine almaktır. Bunun yanında sitemizden intihal düşürme hizmeti almak isterseniz kısa zaman içinde hizmeti tamamlayıp teslim etmekteyiz.

Tüm bu çalışmaları yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, yeniden yazarken konudan uzaklaşmamak olmalıdır. Aksi takdirde, düzenleme yaparken paragrafların birbirinden kopmasına neden olabilirsiniz.

İntihale düşmemek

Yüksek benzerlik ile karşılaşmamak için ne yapmanız gerekir. Yapmanız gereken alıntıları birebir almamak, kelimeleri değiştirerek yazmaktır. Aynen aldığınız cümleler yüksek benzerlik olarak karşınıza çıkar. Okuduğunuzu özetleyerek yazarsanız sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

İntihal düşmüyor ne yapmalıyım

Gerçeği söylemek gerekirse, bu işlem oldukça teknik bir çalışma gerektirir. İlk kez yapacak öğrencilerin anlamaması normaldir. İntihal oranı yüksek çıktı ve bir türlü düşüremiyorsanız, bizi arayın. Kısa süre içinde yardımcı olalım.

Ücretli intihal düşürme yapılır

Tez, ödevi proje ve makalelerinizi parayla intihalden kurtarıyoruz. Bunun için bize önce intihal oranını gösteren raporu iletmeniz gerekir. Buna göre fiyatı belirliyoruz. Ücret kısmında anlaştıktan sonra bize tezin word halini iletiyorsunuz. Bir kaç gün içinde intihal düşürme işlemini yapıp teslim ediyoruz.

İntihal örnekleri yazısını okuyup ne gibi hataların yapıldığına göz atabilirsiniz.

İntihal oranını düşürmek için kaç sayfa yazmanız gerektiği ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

İntihal Raporu Almak için bu dosyaya göz atın tıklayın

1 thought on “En kolay intihal nasıl düzeltilir, intihal düşürme yolları nelerdir?”

  1. Merhaba; benim proje ödevim var ama intihal oranı çok yüksek çıkıyor bana yardımcı olabilir misiniz ?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Tez incelemesi örneğiTez incelemesi örneği

Tez hazırlama dönemine gelen lisans öğrencileri için tez incelemesi örneği oldukça önem taşır.   Tez örneğini inceleyerek öğrenciler tez nasıl yazılır, bunu anlamaya çalışır. Doğrusunu söylemek gerekirse,  derslerde tez incelemesi örneği öğrencilere

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?