1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

En kolay intihal nasıl düzeltilir

intihal nasıl düzeltilir

İntihal nasıl düzeltilir, tez yazan öğrencilerin ortak sorunu olan intihalden en kolay kurtulmanın yolu, rapor aldıktan sonra benzeşen yerleri tekrar yorumlayıp yazmaktır. Aslına bakarsanız intihali düşürmenin en kolay yolu, hiç intihal yapmamaktır. Ancak, kaçınılmaz olarak lisans, yüksek lisans öğrencileri yüksek benzerlik ile karşı karşıya gelmektedir. intihal nasıl düzeltilir sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

İntihale düşmemek için
Yüksek intihalle karşılaşmamak için intihalin ne olduğunu, satır içi kaynak gösterme ve kaynağa yazmayı öğrenmeniz gerekir.

En kolay intihal nasıl düzeltilir

İntihale düşmemek için özellikle alıntı yapmayı çok iyi bilmek gerekir. Başka kaynaktan alıntı yaptığınızda alınan yeri satır içi kaynak göstermek ve sonrasında kaynakçaya ilave etmeniz gerekir.

Bu yazıyı okuyun  İntihal raporu nasıl aldım

İntihal nasıl düşürülür sorusuna verilecek bir diğer cevap; benzeyen yerleri özet çıkarıp ( summary ) yazmaktır. Özet çıkarırken, konu sabit kalmalı başka anlamlara yer verecek düşünceler yazılmamalıdır.

İntihal düşürme yolları nelerdir

İntihali düzeltmek için bir başka yöntem; parapharise etme yani kelimelerin eş anlamlarını kullanmadır. Bu şekilde yaparak benzeyen yerleri düşürebilirsiniz. Ayrıca, cümle yapılarını anlam bütünlüğünü bozmadan değiştirebilirsiniz.

Bazı intihal programları, intihal raporu verirken, çıktısında alıntı ve kaynakçayı hariç tutma özelliğine sahiptir. İntihal oranını düşürmek için bazı kötü niyetli kişilerin programları kandırmaya yönelik davranış sergilediğini duymaktayız. Kısa sürede tespit edilip okuldan uzaklaştırma cezası almaları söz konusudur. Ceza almamak için hile, sahtekarlık yollarına sapmamanızı tavsiye ederiz.

Bu yazıyı okuyun  Makale kitap pdf nasıl bulunur

Tırnak içine alarak intihal düşürme

En kolay intihali düşürmenin bir başka yolu da alıntı yaptığınız yerleri 〝tırnakʺʺiçine almaktır. Bunun yanında sitemizden intihal düşürme hizmeti almak isterseniz kısa zaman içinde hizmeti tamamlayıp teslim etmekteyiz.

Tüm bu çalışmaları yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, yeniden yazarken konudan uzaklaşmamak olmalıdır. Aksi takdirde, düzenleme yaparken paragrafların birbirinden kopmasına neden olabilirsiniz.

İntihale düşmemek

Yüksek benzerlik ile karşılaşmamak için ne yapmanız gerekir. Yapmanız gereken alıntıları birebir almamak, kelimeleri değiştirerek yazmaktır. Aynen aldığınız cümleler yüksek benzerlik olarak karşınıza çıkar. Okuduğunuzu özetleyerek yazarsanız sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

İntihal örnekleri yazısını okuyup ne gibi hataların yapıldığına göz atabilirsiniz.

 

İntihal oranını düşürmek için kaç sayfa yazmanız gerektiği ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  İntihal oranı çok yüksek çıktı ne yapmalıyım

 

 

Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
09 Haziran 2017
5.405 kez görüntülendi
Share
WhatsApp'tan yazın