Tübitak tez merkezi nedir nasıl kullanılır

tübitak tez merkeziTübitak tez merkezi, Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi ULAKBİM sayesinde Türkiye merkezli Yök Tez merkezinde yayınlanma izni bulunmayan tezlerin belge şeklinde verilmesine olanak taşır.

Yök tez merkezinde izinli olmayan tez örneklerine erişim sağlanmayan durumlarda belge şeklinde almak isteyenler Tübitak merkezi sitesinden ulaşım sağlayabilir.

Yöktez den üye olmaksızın basılı tezleri arayıp inceleyebilirken, izinli çalışmaların pdf metinlerine üye olup indirme olanağınız vardır. İzin almak için yayınlama izin belgesini doldurmanız gerekir.

Ulakbim’e girmek için üye olmanız gerekir. Bu arada bu sistemden yararlanmak için ücret ödemeniz gerekir. Ücretlendirme için siteye bakabilirsiniz.

Tübitak tez merkezi

Yök konularına ulaşmak isteyen öğrenciler tarama sonucunda listelenen tezlerin hepsini indiremez. İndirilmeyen tezlere ulaşmak için Tübitak tez merkezinden belge şeklinde posta ile talep edebilirsiniz.

Arama siteleri içinde en çok ziyaret edilen yök tez merkezi, ikincisi ise Tübitak merkezidir. Basılı çalışmalara ulaşmak için anahtar kelimelerinizi iyi seçmeniz lazım. Tez merkezinden nasıl tarama yapacağınızı iyi bilirseniz kolayca ulaşabilirsiniz.

Kaç çeşit arama yapılabilir

 

İlgili Yazılar

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?