Tübitak tez merkezi

Tübitak tez merkezi

Tübitak tez merkezi, Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi ULAKBİM sayesinde Türkiye merkezli Yök Tez merkezinde yayınlanma izni bulunmayan tezlerin belge şeklinde verilmesine olanak taşır.

Yök tez merkezinde izinli olmayan tez örneklerine erişim sağlanmayan durumlarda belge şeklinde almak isteyenler Tübitak tez merkezi sitesinden ulaşım sağlayabilir.

Yök tez den üye olmaksızın basılı tezleri arayıp inceleyebilirken, izinli tezlerin pdf metinlerine üye olup indirme olanağınız vardır. İzin almak için tez yayınlama izin belgesini doldurmanız gerekir.

Ulakbim’e girmek için üye olmanız gerekir. Bu arada bu sistemden yararlanmak için ücret ödemeniz gerekir. Ücretlendirme için siteye bakabilirsiniz.

Tübitak tez merkezi

Yök tez konularına ulaşmak isteyen öğrenciler tarama sonucunda listelenen tezlerin hepsini indiremez. İndirilmeyen tezlere ulaşmak için Tübitak tez merkezinden belge şeklinde posta ile talep edebilirsiniz.

Tez arama siteleri içinde en çok ziyaret edilen yök tez merkezi, ikincisi ise Tübitak tez merkezidir. Basılı tezlere ulaşmak için anahtar kelimelerinizi iyi seçmeniz lazım. Tez merkezinden nasıl tarama yapacağınızı iyi bilirseniz kolayca ulaşabilirsiniz.

Tez merkezi nde nasıl arama yapabilirsiniz

Yök Ulusal Tez Merkezi makalesini okuyun.

02 Ocak 2017
762 kez görüntülendi
Share
Web
Analytics Made Easy - StatCounter