1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tübitak tez merkezi nedir nasıl kullanılır

tübitak tez merkeziTübitak tez merkezi, Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi ULAKBİM sayesinde Türkiye merkezli Yök Tez merkezinde yayınlanma izni bulunmayan tezlerin belge şeklinde verilmesine olanak taşır.

Yök tez merkezinde izinli olmayan tez örneklerine erişim sağlanmayan durumlarda belge şeklinde almak isteyenler Tübitak merkezi sitesinden ulaşım sağlayabilir.

Yöktez den üye olmaksızın basılı tezleri arayıp inceleyebilirken, izinli çalışmaların pdf metinlerine üye olup indirme olanağınız vardır. İzin almak için yayınlama izin belgesini doldurmanız gerekir.

Ulakbim’e girmek için üye olmanız gerekir. Bu arada bu sistemden yararlanmak için ücret ödemeniz gerekir. Ücretlendirme için siteye bakabilirsiniz.

Tübitak tez merkezi

Yök konularına ulaşmak isteyen öğrenciler tarama sonucunda listelenen tezlerin hepsini indiremez. İndirilmeyen tezlere ulaşmak için Tübitak tez merkezinden belge şeklinde posta ile talep edebilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  2018 Tez hazırlama fiyatları kaç lira: Bitirme tezi, Yüksek Lisans tez ücretleri

Arama siteleri içinde en çok ziyaret edilen yök tez merkezi, ikincisi ise Tübitak merkezidir. Basılı çalışmalara ulaşmak için anahtar kelimelerinizi iyi seçmeniz lazım. Tez merkezinden nasıl tarama yapacağınızı iyi bilirseniz kolayca ulaşabilirsiniz.

Kaç çeşit arama yapılabilir

 

tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  3 Adımda Tez konusu nasıl bulunur
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
02 Ocak 2017
2.178 kez görüntülendi
Etiketler:
Share