1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yök tez merkezi nedir nasıl girilir

yök tez merkeziYök tez merkezi, yüksek öğretim kurumuna bağlı yazılmış tezlerin elektronik ortamda depolandığı alanın adıdır. Yazılmış izinli tezleri araştırmak isteyen öğrenciler, araştırmacılar, akademisyenler siteye girerek kategorilere göre tarama yapar.

Tez merkezi yökte basit tarama ve detaylı tarama yapabilirsiniz. Basit taramada gireceğiniz parametreler birkaç tane olmakla birlikte detaylı tarama yapmak isterseniz gireceğiniz ölçütler daha fazladır.

Yök tez merkezi

Yök tez merkezi neden ilgi görmekte; en büyük elektronik tez arşivini barındırdığı için tüm akademisyenler, öğrenciler, araştırmacılar, lisans, yüksek lisans, master öğrencileri sitedeki arşive konan tezlere ulaşmaktadır. Bu yüzden öğrenciler arasında en çok incelenen sayfalardan biridir.

Tarama siteleri içinde en popüler olmasının bir diğer sebebi ise yök konularının neredeyse tamamını barındırıyor olmasıdır. İzin verilen akademik çalışmalara ulaşımın tek kaynağı olması ve geniş arşiv olması popüler olmasını sağlar.

Bu yazıyı okuyun  Tez kapakları

Arama motoru sayesinde öğrenciler hangi alanda yazılmış tez örneklerine ulaşmak isterse, kriterleri girerek bu sonuçlara ulaşabilir.

Yök tez merkezindeki bazı tezlere ulaşamıyorum diyen öğrenciler mevcuttur, bunun nedeni bazı tezlerin erişime kapalı olmasından kaynaklanır. Bu sorunu aşmak için tez merkezinden onay talep etmenizdir.

Örnek çalışmaların arşivlendiği site olan yök merkezine sitesinden ulaşabilirsiniz. Hangi kriterlere göre arama yapmanız gerektiğini öğrenmek isterseniz linke tıklayın.

Tez hazırlamak için siteye gelen öğrenciler için tez nasıl hazırlanır makalesini okumalarını tavsiye ederiz.

tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Bu yazıyı okuyun  Yök tez arama

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
02 Ocak 2017
1.468 kez görüntülendi
Share