Site Rengi


Tez hazırlama

tez-hazirlama

 Akademik danışmanlık merkezi olarak 7/24 profesyonel tez hazırlama hizmeti vermekteyiz. Deneyimli ekibimiz, hızlı, doğru, uygun fiyatlarda destek vermekte.

Üniversite öğrencilerine lisans, yüksek lisans, master, doktora düzeyinde fakülte, bölüm, enstitü ayrımı yapmadan destek vermekteyiz. Tez dönemine geldim, ne yapmam lazım, hiçbir şey bilmiyorum, tez nasıl yazılır en ufak bilgim yok, destek almak istiyorum diyorsanız  bu makaleyi sonuna kadar okumalısınız.

 

Genel Bilgiler

Genel hatları ile bakıldığında lisans, lisansüstü ya da master tezinin hazırlanması arasında fark yok. Genel taslak olarak benzer. Lisansta tez yazan bir öğrenci yüksek lisans, MBA, master tezini de benzer şekilde hazırlayacaktır. Sayfa sayıları, konunun biraz daha sınırlı tutulması aralarındaki fark olarak gösterilebilir.

Ön lisans tezi diğer düzeydeki akademik çalışmalara oranla daha kolaydır. Ön lisans çalışmaları daha yüzeysel, daha basit olduğu için öğrenciler kısa süre içinde yapıp teslim etmektedir. Lisans tezi hazırlama, ön lisansa oranla daha çok akademik emek, araştırma, kurallara uygunluk şartı gerektirir. Danışman hocalar, tez yazım süresince öğrencileri takip eder, en ufak hatada öğrencileri uyararak düzeltme ister.

Yüksek lisans tezi hazırlama, lisansa göre daha zordur, bölüm, enstitü, fakülteye göre bazen değişse de lisansüstü öğrencileri yazım aşamasında zorlanır. Konu seçimi, konu sınırlandırma, literatür taraması, kaynakça düzenleme çalışmalarında en ufak hataya müsaade edilmez, düzeltme istenir. Doktora tezi hazırlama, bu süreçteki en zor düzeyi oluşturur. Konu seçimi, daha önce işlenmemiş olmalı, bilime yeni bir açılım getirmeli, sonuçları yeni bir fikir, ürün oluşturabilmeli. Haliyle konu daraltılınca, kaynak sorunu ortaya çıkmakta, doktora öğrencileri bir dönem tez yazımına zaman ayırmakta.

Proje ile tez arasında hazırlanması itibariyle fark var, bunu da sonraki makalelerimizden birinde işlemeyi planlamaktayız.

 

Dikkat edilmesi gereken noktalar

 

Tez hazırlamak için öncelikle iyi bir araştırma yapın. Birkaç gün genel olarak arama yapmanızı, önerisi olanların tavsiyelerini bir kenara not almanız iyi bir fikir olabilir.  Örnek vermek gerekirse, kendi tezimi yazmadan önce bir arkadaşım, kolay tez konusu seç, bir de kaynakları bol olsun ki kolayca yaz demişti. Tezimi yazarken ne demek istediğini daha iyi anladım. Bir de idealist arkadaşlarım vardı, kimsenin yapmadığı konu arıyorlardı, öyle de yaptılar. Kaynak bulamamaktan tezlerini çok zor tamamladılar.

Çevrenizde daha önce tez yazmış birileri varsa onlardan da yardım isteyebilirsiniz. Tabi bu noktada danışman hocanızın önerilerini, tavsiyelerini asla göz ardı etmeyin.

Tez yazmanın, konu belirleme ile başlayıp, savunma ile bittiğini hesap edersek, bu süreçte danışman hocanız sizi sürekli yönlendirecektir. Tez hazırlama için günlük zaman ayırır ve ortak hataları yapmazsanız ( yapılan ortak 10 hata okuyabilirsiniz ) bu sürecin kolayca üstesinden gelebilirsiniz. Literatür taraması hakkında yazdığımız makale de size yardımcı olur.

Bunun yanında yök ulusal merkezinden arama nasıl yapılır, hangi kriterlere göre tarama yapılır bunları bilmek size zaman kazandıracaktır. Sayfalarımızı inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tez Hazırlama

 

Aşağıdaki dosyalarda size yol gösterecek kaynakları bulabilirsiniz.

Tez nasıl yazılır makalesini okuyabilirsiniz. Bunun yanında en çok okunan makalelerimizden biri olan tez hazırlama fiyatları yazısına göz atabilirsiniz.

Tez hazırlama, tez yazdırma isteklerinizi akademik danışmanlık merkezimiz 7/24 profesyonel ekiple en hızlı, en doğru, uygun fiyatlarla hazırlar, teslim eder

 • Gelen aramalar
  kuralları
  nedir
  aşamaları
  merkezleri
  fiyatları
  örnekleri
  tez danışmanlık
 • tez yazdırma
27 Eylül 2016
2.138 kez görüntülendi