1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez hazırlama örnekleri


Tez hazırlama örnekleriTez hazırlama örnekleri
,  tüm lisans, yüksek lisans, master, tezli ve doktora yapan öğrenciler için son derece önemlidir. Teorik bilgileri özümsemenin en önemli çözümü örnekleri incelemektir. Hazırlama örneklerine bakarak, yapacağınız akademik çalışma için fikir edinebilirsiniz.

tez hazırlama örnekleri içinde konuyu belirleme,  öneri sunma, yazımı, düzenlemesi ve savunması kısaca sayılabilir. Tüm bu aşamalarda örnekleri incelemek önemlidir. Hangi aşamada neler yapılmış, siz ne yapabilirsiniz bunları inceleme imkanı elde edebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, nasıl yazılır, bunu öğrenmiş olacaksınız.

Tez hazırlama örnekleri içinde dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri yazım kurallarına göre yapmanızdır. Word olarak indirebileceğiniz üniversitenizin yazım kurallarına bakarak yazmanızı öneriyoruz. Tez hazırlama örneklerini incelediğinizde yazım kuralları sayfa düzeni, hazırlama kurallarına uygun hazırlandığını görebilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Tez yazım süreci

Tez hazırlama örnekleri

Tez hazırlama örneklerine bakmak sizin için zaman tasarrufu demektir. Lisans yazım ve yüksek lisans  hazırlama kurallarına göre hazırlamadan tezinizi onaylatamazsınız. Bu yüzden hazırlamaya başlamadan önce konu ile ilgili örneklere bakmanızı ve not almanızı önermekteyiz.

Tez örneklerini incelerken, yazılmış kılavuzuna birlikte göz atabilirseniz çok daha faydalı olacaktır. İçerik hazırlama yanında şekil açısından da incelemiş olursunuz. Önsöz nasıl yazılmış, içindekiler tablosu nasıl oluşturulmuş, sayfa düzeni nasıl ayarlanmış, tablolar, grafikler nasıl hazırlanmış tüm bu noktalara dikkat edebilirsiniz.

Tez hazırlama örneklerine nasıl ulaşabilirim diye soran birçok üniversite öğrencisi mevcuttur, örneklere sitemizden yazılmış hazır örneklere hem lisans hem de yüksek lisans master seviyesinde erişebilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Tez yazım merkezi

Tez yazım kurallarına uygun tez , yazım aşamasında başlarsa, danışman hocanızdan düzeltme taleplerini azaltacaktır. Bazı danışman hocalar, öğrencileri uyarmaz, hata yaptıklarını bilmelerine rağmen uyarmaz. Bu da öğrencilerin son aşamada zorlanmalarına sebep olur.

Tez örneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  Tez ödevi yapan yerler
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
12 Aralık 2016
1.851 kez görüntülendi
Share