Tez hazırlama kuralları

tez hazırlama kurallarıTez hazırlama kuralları, tez yazım kılavuzu içinde yer alır, tez hazırlamaya başladığınızda üniversitenizin ya da enstitünüzün yazım kurallarını indirin ve bilgisayarınızda açık kalsın. Kaynakları okumaya başladığınızda yorumlarınızı yazarken bu kurallara uygun şekilde yazmanız şiddetle tavsiye olunur.

Neden bu şekilde yapılıyor, aksi takdirde zaman kaybı ve emek kaybı yaşamış olursunuz. Bununla karşılaşmamak için yazım kurallarına riayet etmeniz çok önemli. Kurallar neyi kapsamaktadır, yazdığınız tez ile ilgili en baştan en sona kadar her şeyi kapsamaktadır. Yazı puntosu, paragraf aralığı, başlık boyutları, sayfa kenarlık boşlukları gibi tüm detaylar yer alır.

Tez hazırlama kuralları

Tez hazırlama kuralları, tez düzenlemesi kısmında da öne çıkar. Danışman hocanız, tezi düzenle getir diyebilir, bu ne demek; tezi yazmışsın ancak üniversitenin yazım kurallarına göre uyarlaman lazım, aksi takdirde onay vermem demektir. Ne yapmanız lazım, üniversitenizin yazım kurallarını indirin ve en ufak ayrıntıya kadar düzenleyin.

Tez hazırlama kurallarına nasıl ulaşabilirsiniz; bunu danışman hocanızdan ya da üniversitenizin web sitesinden kolayca temin edebilirsiniz. Sadece kendi üniversitenizin belirlediği kurallara uygun yazmanız gerektiğini asla unutmayın.

Düzenleme yaptırmak isteyen lisans, yüksek lisans, master öğrencilerine yardımcı olan ekibimiz sizlere de talep etmeniz halinde destek verecektir. Tez hazırlama, konu belirleme, örnekleri, örnek tezler ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?