+905336558425
bilgi@odevtezproje.com

Turnitin giriş nasıl yapılır

Turnitin giriş nasıl yapılırTurnitin giriş nasıl yapılır, intihal programları içinde en çok bilineni kuşkusuz ki Turnitin’dir. İntihal raporu almak isteyen öğrencilerin bir numaralı bakacağı program olduğu için kısaca turnitin e nasıl girebilirsiniz kısaca bunun üzerinde durmak istiyorum.

Turnitin anlaşma gereği üniversitelere, eğitim kurumlarına üç farklı seviyede hesap tanımlamaktadır. Kurumlar için, öğretmenler için ve öğrenciler için. Kurum seviyesinde eğitmenler için, öğretmenler için hesap tanımı yapılırken, hocalar da sınıfları ve öğrencileri tanımlayarak program için kullanıcı adı ve şifre ile öğrencilere yetki verir.

Turnitin giriş nasıl yapılır

Öğrencilerin sisteme erişebilmesi için hocalarına danışmaları ve sınıfa kaydolup kendileri adına açılan sınıfa davet ile kabul edilmeleri gerekir. Siteye önce kaydolmanız gerekir. Kayıt taptıktan sonra öğretmeniniz sizi sınıfa kaydeder ve site üzerinden erişim hakkına sahip olabilirsiniz.

Turnitin girişi için yetkilendirilmeniz gerektiğini unutmayın. Tezinizi, projenizi arkadaşlarınızın hesabından kullanmaya kalkmayın. Birçok hoca karşılaştırma için depo özelliğini açık bırakıyor. Sisteme kayıt edildiği için bir sonraki raporda tezinizin tamamının intihal çıkması kaçınılmaz olacaktır.

İntihal ile ilgili sorularınız varsa bize ulaşabilirsiniz.

İntihal oranını düşürmek için kaç sayfa yazmanız gerektiği ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp'tan yazın