Turnitin intihal raporu nasıl alınır

turnitin intihal raporuTurnitin intihal raporu üniversite öğrencilerinin en çok merak ettikleri konulardan biridir. Tez yazımı sonunda rapor almak zorunlu olduğu için öğrenciler yazdıkları tezin raporunu alıp benzerlik oranını öğrenmek ister.

İntihal raporunda en iyi sonucu veren programların başında turnitin gelmektedir. Programa yüklenen tez, milyarlarca akademik kitap, tez, dergiyi tarayarak benzeyen yerleri rapor olarak sunmaktadır. Turnitin intihal raporunun en çok kullanılmasında programın sektörün öncüsü olmasından kaynaklanmaktadır.

Turnitin intihal raporu nasıl alınır

Rapor almak için öncelikle danışman hocanızın size verdiği kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. Başarıyla giriş yaptıktan sonra kaydınızın olduğu sınıfı seçerek yüklemeyi başlatmanız gerekir. Yaklaşık 10 dakika- 15 dakika içinde raporunuz hazır hale gelmektedir. İstediğiniz takdirde pdf formatında raporu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Turnitin intihal raporunda benzerlik oranı kaç olmalı

Türkiye’deki üniversiteler ortalama benzerlik oranını %20 maksimum kabul etmektedir. Ancak bu hocaya, enstitüye, üniversiteye göre değişebilir. %10 kabul eden de olabilir %30 kabul eden de. Benzerlik oranının kaç olması gerektiğini danışman hocanızdan öğrenmenizi tavsiye ederiz.

 

İntihal oranını düşürmek için kaç sayfa yazmanız gerektiği ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

İntihal raporu almak istiyorum, benzerlik oranını öğrenmek istiyorum diyen öğrenciler bize ulaşabilir.

2 thoughts on “Turnitin intihal raporu nasıl alınır”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uluslararası tez merkeziUluslararası tez merkezi

Uluslararası tez merkezi olan ekibimiz lisans, yüksek lisans, master düzeyindeki öğrencilere akademik destek vermektedir. Sadece Türkiye’deki öğrencilere değil, aynı zamanda ödev, proje, çizim, yazım hakkında destek isteyenlere hizmet vermekteyiz. Uluslararası

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?