1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Turnitin intihal raporu nasıl alınır

turnitin intihal raporuTurnitin intihal raporu üniversite öğrencilerinin en çok merak ettikleri konulardan biridir. Tez yazımı sonunda rapor almak zorunlu olduğu için öğrenciler yazdıkları tezin raporunu alıp benzerlik oranını öğrenmek ister.

İntihal raporunda en iyi sonucu veren programların başında turnitin gelmektedir. Programa yüklenen tez, milyarlarca akademik kitap, tez, dergiyi tarayarak benzeyen yerleri rapor olarak sunmaktadır. Turnitin intihal raporunun en çok kullanılmasında programın sektörün öncüsü olmasından kaynaklanmaktadır.

Turnitin intihal raporu nasıl alınır

Rapor almak için öncelikle danışman hocanızın size verdiği kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. Başarıyla giriş yaptıktan sonra kaydınızın olduğu sınıfı seçerek yüklemeyi başlatmanız gerekir. Yaklaşık 10 dakika- 15 dakika içinde raporunuz hazır hale gelmektedir. İstediğiniz takdirde pdf formatında raporu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun  İntihal nedir rapor nasıl alınır

Turnitin intihal raporunda benzerlik oranı kaç olmalı

Türkiye’deki üniversiteler ortalama benzerlik oranını %20 maksimum kabul etmektedir. Ancak bu hocaya, enstitüye, üniversiteye göre değişebilir. %10 kabul eden de olabilir %30 kabul eden de. Benzerlik oranının kaç olması gerektiğini danışman hocanızdan öğrenmenizi tavsiye ederiz.

 

İntihal oranını düşürmek için kaç sayfa yazmanız gerektiği ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

İntihal raporu almak istiyorum, benzerlik oranını öğrenmek istiyorum diyen öğrenciler bize ulaşabilir.

tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Bu yazıyı okuyun  İntihal raporu nedir nasıl alınır ( Güncellendi )

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
23 Temmuz 2017
1.856 kez görüntülendi
Share