1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Turnitin hileleri

turnitin hileleriTurnitin hileleri, siteye gelen ziyaretçiler tarafından sorulan sorulardan biridir. Turnitin kandırılır mı, hile yapılır mı şeklinde gelen sorular ile ilgili bu yazıyı yazmak durumunda kaldık. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin son yıllarda uğraştığı konularından başında geldiği için intihali belirleyen en iyi program olan turnitinde hile yapılabilir mi bu konuda size bilgi vermek istedik.

Turnitin hileleri diye bazı yerlerde gözüme çarpan yazılar, videolar oldu. Bir yakım yöntemlerin uygulanması ile düşürüldüğü söyleniyor. Bazı cümlelerin başına alıntı işareti konarak programdan kaçırılma yoluna gidiliyormuş, bazıları da nokta koyarak programı kandırmaya, aldatmaya çalışıyormuş. Bunların hepsi sizi sıkıntıya sokacak uygulamalar. Turnitin hileleri yerine takılmayacak akademik yazı üretmeye çalışmanız gerekir.

Bu yazıyı okuyun  Tez düzenleme yapılır [tez formatlama, sayfa düzeni ayarlama] yapıyoruz

Turnitin hileleri

Bu ya da buna benzer metotlarla programı aldatmaya çalışıp kendinizi riske atmanıza gerek yok. İntihal düşürme için daha kolay yöntemler varken, illegal yöntemlere başvurmayın.

Yapmanız gereken, intihal raporundaki benzeyen yerleri okuyun ve kendi cümlelerinizle yazın. Emin olun benzerlik oranı düşecektir. İntihal raporu almak istiyorum diyen öğrencilere destek vermekteyiz.

Bazı öğrenciler yazıları resim formatına jpeg olarak kaydedip teze eklemekte ve bu şekilde rapor almaktadır. Turnitinden geçmiş bir yüksek lisans tezine rastladım ve tezin büyük kısmı resim olarak yapıştırılmış. Bu normalde suç ve ceza gerektiren bir sahtekarlık, hiledir.

İntihal raporu ile ilgili detaylı bilgi için makaleyi okuyabilirsiniz.

 

 

 

Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
23 Temmuz 2017
6.672 kez görüntülendi
Share
WhatsApp'tan yazın