Turnitin hileleri var mı

turnitin hileleriTurnitin hileleri, siteye gelen ziyaretçiler tarafından sorulan sorulardan biridir. Turnitin kandırılır mı, hile yapılır mı şeklinde gelen sorular ile ilgili bu yazıyı yazmak durumunda kaldık. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin son yıllarda uğraştığı konularından başında geldiği için intihali belirleyen en iyi program olan turnitinde hile yapılabilir mi bu konuda size bilgi vermek istedik.

Turnitin hileleri

Turnitin hileleri diye bazı yerlerde gözüme çarpan yazılar, videolar oldu. Bir yakım yöntemlerin uygulanması ile düşürüldüğü söyleniyor. Bazı cümlelerin başına alıntı işareti konarak programdan kaçırılma yoluna gidiliyormuş, bazıları da nokta koyarak programı kandırmaya, aldatmaya çalışıyormuş. Bunların hepsi sizi sıkıntıya sokacak uygulamalar. Turnitin hileleri yerine takılmayacak akademik yazı üretmeye çalışmanız gerekir.

Turnitin hileleri nelerdir

Bu ya da buna benzer metotlarla programı aldatmaya çalışıp kendinizi riske atmanıza gerek yok. İntihal düşürme için daha kolay yöntemler varken, illegal yöntemlere başvurmayın.

Yapmanız gereken, intihal raporundaki benzeyen yerleri okuyun ve kendi cümlelerinizle yazın. Emin olun benzerlik oranı düşecektir. İntihal raporu almak istiyorum diyen öğrencilere destek vermekteyiz.

Turnitin çeviriyi anlar mı

Çeviri yapma şeklinde bir takım hile yaparak turnitini kandırmaya çalışanlar olabilir. Ancak, çok saçma şekilde çevirdiği için anlam bütünlüğü kaybolmaktadır. Bu yüzden çeviri yaparak kandırabileceğinizi düşünmeyin. Aksi takdirde başınızı belaya sokabilirsiniz.

Turnitin resimleri okuyabiliyor mu

Bazı öğrenciler yazıları resim formatına jpeg olarak kaydedip teze eklemekte ve bu şekilde rapor almaktadır. Turnitinden geçmiş bir yüksek lisans tezine rastladım ve tezin büyük kısmı resim olarak yapıştırılmış. Bu normalde suç ve ceza gerektiren bir sahtekarlık, hiledir.

Beyaz nokta koyarak turnitini kandırma

Eskiden kullanılan yöntemlerden birisi de beyaz nokta koyarak intihal oranını düşürmeydi. Program bu tür usulsüzlükleri kolayca buluyor. Aklınızdan bile geçirmeyin.

Tırnak içine alıp turnitin hilesi yapma

Tırnak içine alarak hile yapmaya kalkan öğrenciler olabilir. Bu yöntem işe yaramaz. Çünkü, intihal oranı hesaplarken, tırnak içindekiler dahil olarak ele alınır. Bu yüzden tırnak içine alıp hile yapmanız mümkün olmaz.

İntihal raporu ile ilgili detaylı bilgi için makaleyi okuyabilirsiniz.

1 thought on “Turnitin hileleri var mı”

  1. merhaba ben bir başka sınıfa turnitine ödev yükledim. asıl sınıfa yüklediğimde plagrism çıkar mı? lütfen cevap verin çok acil.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?