Turnitin hileleri

Turnitin hileleri

Turnitin hileleri, siteye gelen ziyaretçiler tarafından sorulan sorulardan biridir. Turnitin kandırılır mı, hile yapılır mı şeklinde gelen sorular ile ilgili bu yazıyı yazmak durumunda kaldık.

Turnitin hileleri diye bazı yerlerde gözüme çarpan yazılar, videolar oldu. Bir yakım yöntemlerin uygulanması ile düşürüldüğü söyleniyor. Bazı cümlelerin başına alıntı işareti konarak programdan kaçırılma yoluna gidiliyormuş, bazıları da nokta koyarak programı kandırmaya, aldatmaya çalışıyormuş. Bunların hepsi sizi sıkıntıya sokacak uygulamalar.

Bu ya da buna benzer metotlarla programı aldatmaya çalışıp kendinizi riske atmanıza gerek yok. İntihal düşürme için daha kolay yöntemler varken, illegal yöntemlere başvurmayın.

Yapmanız gereken, intihal raporundaki benzeyen yerleri okuyun ve kendi cümlelerinizle yazın. Emin olun benzerlik oranı düşecektir. İntihal raporu almak istiyorum diyen öğrencilere destek vermekteyiz.

Bazı öğrenciler yazıları resim formatına jpeg olarak kaydedip teze eklemekte ve bu şekilde rapor almaktadır. Turnitinden geçmiş bir yüksek lisans tezine rastladım ve tezin büyük kısmı resim olarak yapıştırılmış. Bu normalde suç ve ceza gerektiren bir sahtekarlık, hiledir.

İntihal raporu ile ilgili detaylı bilgi için makaleyi okuyabilirsiniz.

 

 

 

23 Temmuz 2017
2.362 kez görüntülendi
Share
Web
Analytics Made Easy - StatCounter