1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tez yazımı ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Tez Yazımı ve dikkat edilmesi gerekenler
Tez yazarken öncelikle kendi araştırdığınız ya da deneylerle somut hale getirdiğiniz verileriniz son derece özgün olmalı, intihal oranı üniversitelerin de öngördüğü ölçüde %20 ‘lik dilimin altında olmalı. Tez yazılırken mutlaka üniversitelerin enstitü sayfalarındaki tez yazım klavuzları incelenmeli ve bu doğrultuda klavuzdaki kurallara uygun yazım yapılmalıdır. 
Tezin olmazsa olmaz önemli noktası ise kaynakça ve atıf uyumudur. Atıflar tez yazım klavuzuna uygun verilmeli ( Dowson vd.,1986 ya da (1)), kaynakça da gösteriken atıf mutlaka dahil edilmelidir. Kapak sayfası, sayfa numaralandırması, şekiller dizini , içindekiler dizini ve özgeçmiş sayfası mutlaka 
tez danışmanı

Tez Danışmanı sitesine lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurup destek almaktadır. Öğrencilerden gelen bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Bu yazıyı okuyun  Tez yazmak

Soru: Yüksek lisans tezimi yazmak için sitenize ulaştım. Birçok faydalı bilgi buldum. Tezimi yazdırmak için sizden nasıl destek alabilirim?

Yüksek lisans tez yazdırmak isteyen öğrenciler yanında lisans öğrencilerine de destek olmaktayız. Verdiğimiz destek, tez konusu belirleme, tez yazımı, literatür taraması, üniversite şablonuna göre düzenleme ve intihal düşürme olarak özetlenebilir. Konu ile ilgili aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Share
23 Temmuz 2018
47 kez görüntülendi
Share